Motorindítás zavarszűrése

Indította Patics, 2018. május 07., 14:14:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Patics

Sziasztok!

Van egy marós műhelyünk, 3x25A-el van megtáplálva és van benne töbek között egy Blutoth vezérelt marógép és egy 5.5 kW-os 3 fázisú légszivattyú, delta indítással.

A probléma, hogy amikor beindítjuk a légszivattyút (nyomógombos, mágneskapcsolós), akkor a marógép vezérlése leáll, adathibával.

Ezt a problémát kellene elhárítanom, ebben kérem a segítségeteket.

Egyáltalán ennyi információból lehet biztos megoldást találni vagy további infók kellenének?

Én első körben egy zavarszűrő beiktatására gondoltam, pl:https://www.tme.eu/hu/details/pg25/haromfazisu-szurok/qlt-power/

A kollégám szerint inkább csillag-delta indítást kellene alkalmazni.

Szerintetek?

tothgyula

Patics. Üdvözletem!
Osztom a Kollégád javaslatát, én is csillagban indítanám.
TothGyula.

Simon Endre

Mi az a légszivattyú és miért ekkora? Ez egy légturbína, magasnyomású többlépcsős ventillátor, vagy valódi pumpás vagy esetleg rotációs vákumszivattyú ?  Elsőnek tisztázzuk a magas forulatszámú (2800-as) ventillátor csak deltában indítható mert csillagban  kinlódik és csak deltában lessz kellő billenő nyomatéka. Az oldalcsatornás (turbó) ventillátor meg csak nyitottan indítható torlasztás nélkül a térfogatkiszorításos légsürítők és vákumgépek csak 10-20 kW felett indulnak nehezen, pl. vízgyűrüs vákumszivattyúk. Először is motort leválasztva kell a vezérlést "megketyegtetni" mert a hosszú vezérlés vonal is zavarforrás lehet, azután ha ez nem hoz megoldást a "cordless controll" adó és vevő egységeit ideiglenesen  hálózatfüggetlenül (elemről. akkuról) táplálni. A digitális jelkezelés is lehet zavarérzékeny  oda megnövelt értékű  kifejezetten AC szűrés kell (polarizálatlan kondikkal) a tápegységben. A vezérlésben szakszerűtlen  árnyékolás (pl. földhurok) is zavart okozhat.