Symalen védõcsõ szerelése

Indította metrigraf, 2012. augusztus 30., 22:03:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Semmi sem tiltja a symalencső alkalmazását, csak jóval drágább megoldás, mint a MÜ-III csővel való szerelés.

lelkes érdeklõdõ

Urak! Köszönöm szépen a válaszokat, így már világos!

petike199600

Örülök hogy végre én is segítségére lehttem valakinek és nem csak kérdeztem.
Szívesen!

Janó

Nekem elég jó tapasztalataim vannak a Symalen csövekkel. Többnyire klímacsöveket húztam bele eddig amik a födémen lettek elvezetve. Strapabíró, mert kipróbáltuk talicskával is (a rézcső sem szereti ha megtapossák  ;) ) nyugodtan ott mertem hagyni a kőműveseknek.
Több új háznál láttam, hogy csak ezzel csöveztek elő (vízszintesen, függőlegesen). Nem olcsó de biztos jobb mint a gégecső, mert kicsi a belső ellenállása vezeték/kábel behúzásnál.
Ha jól tudom idomok nincsenek hozzá....a megfelelő ívben kell behajtogatni a helyére és akkor 2-3 kanyar sem akadály.

nyaki

Nem tudom mi ebben a nagy favorit. ::) Betonba igen, de általánosságban szerintem a legjobb a MŰII-es cső, a megfelelő idomaival. Könnyebb az anyagmozgatás és védettségben semmivel sem rosszabb.

Novill

A Mü-II cső átmenet a MÜ-I és Mü-III között. Az ára miatt használjuk. Én is alkalmazom, jól el vannak látva idomokkal is. Viszont a Symalencső megfelelő hajlítással az ívek enyhébbek, így a behúzásnál talán előnyösebb, mint a MÜ-II -es ívek. Volt már közel 50m-es szakasz fektetve az 5x10-es MHk vezetéknek, és be lehetett húzni. Igaz azért tettem néhány dobozt be tartaléknak veszély esetére. De szerencsére nem kellett megbontani a csövet, mert áthúzható volt.

petike199600

Üdv urak!
Szerintetek földbe fektetésre a KPE vagy a Symalen cső a jobb választás? 70cm mélyre értem a kérdést, ami fölött beton és ezen majd autó is megy.
Köszönöm a válaszokat!

Gyurmaúr(fi-relé)

Petike, inkább földkábelezzél, mert a KPE is jó, de ha összeadod az árát és a MBCU/MT-ét, akkor már jobb egy NYY, ill egyéb földkábel. Ja és inkább >80 cm legyen az a gödör...  ;)

petike199600

Azért nem akarok földkábelezni, mert van itthon egy csomó Mt kábel. Tudom hogy olcsóbbra jönne ki a sima földkábel.
Szóval akkor symalent nem ajánlod?

NagyPS

Mind a kettő jó ha megfelelően fektetik és jól végződtetik a dobozokban.

Üzenet összefûzve: 2014. január 20., 17:58:33 DÉLUTÁN

petike199600 ha véletlenül kell cső akkor nekem elfekvőben van 50-es méret 5 +20 m es darabban amit ellehet vinni nagyker áron tőlem :)