Symalen védõcsõ szerelése

Indította metrigraf, 2012. augusztus 30., 22:03:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy KPE csőből melyik a megfelelő földbe fektetésre? Azért kérdezem mert van olyan ami 6 báros meg van ami 10 báros.
Köszönöm a válaszokat!

redvill

petike199600!
mivel a csőben nincs semmi féle nyomás ezért mindegy,
a mechanikai védelem a fő cél,illetve ne érintkezzen vizel,
gondolom a 6 Báros olcsóbb,(ha kérdeznéd jó a hideg vizes)  ;)

petike199600

Köszönöm a választ!
Éreztem én, hogy ez hülye kérdés lesz, mert gondoltam, hogy ez a válasz de én inkább megkérdezem nehogy ne legyen jó.
Még egyszer köszönöm szépen a választ!

NagyPS

Nem hülye kérdés, sőt azt is meglehet kérdezni hogy miért van egyiken kék csík, a másikon sárga a harmadikon semmi, amin kék van az vízre használatos kivitel, a sárga gázra amin nincs az általános de nem lehet gázra és vízre használni de a legolcsóbbik verzió.

elektrogyula

A Symalen cső CE megfelelőségi nyilatkozaton lángterjedéses szerepel. A cső alkalmazását betonban, nem éghető falazatban 3 cm mélyen engedélyezi a minősítés.
Mi a helyzet a tetőtéri alkalmazással ebben az esetben, vagy a régi házak fafödémes padlásterén való alkalmazással ?

NagyPS

A beépítési előírások a mérvadók, ha az nem említi a szabadon álló szerelést illetve azt hogy fára rögzíthető akkor csak úgy lehet szerelni ahogy a leírásban szerepel. Vannak önoltó csövek vagy nem éghetőek amik szerelhetők fa gerendázatra.

wpetya

Rágcsálók ellen jó-e a symalen cső? Sajnos a kémények kikerülése miatt a padláson kellene elvigyek egy nyomvonalat, de ott előfordulnak rágcsálók. Vagy más javaslat?

nyaki

Rágcsálók ellen csakis a fém cső vagy gégecső lehet a biztos védelem, feltéve, hogy nem tudnak a csőbe bújni.

petike199600

Sziasztok!
Kaptam egy elég jó feladatot most. Tegnap voltam megnézni egy munkát. Egy családi háznak a teljes felújítása zajlik, és az elektromos részét lehet én kapom meg, sőt több mint valószínű. Jelenleg a szerelőbeton van meg. Szerintetek használjam a symalen csövet a szerelőbetonon? Itt a többi cső akkor hogy fog elférni, gondolok itt a fűtéscsövekre meg ilyenek? Vagy válasszam inkább a hagyományos szerelést a falban? A fal vályogból van a ház 80%-ban. Szerintetek hogy szereljek?

980POWER

Nem rég voltam egy új építésű házban, amit lehetett, az aljzatbetonban vittek el és szépen megfértek a fűtéscsövekkel együtt, persze nem közvetlen egymás mellet futottak, padlófűtésnél már kérdéses a helyzet. A szép narancssárga cső előnye, hogy a még ital nélkül dolgozó kőműves nem böki ki, a ronda fekete lépésálló gégecsővel szemben.