Symalen védõcsõ szerelése

Indította metrigraf, 2012. augusztus 30., 22:03:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

metrigraf

Kedves kollégák!

Találkoztam az alábbi szereléssel egy építkezésen.

Biztosan jó megoldás?

90 fokos átmenet (symalen csõ - TRL könyök- gégecsõ

Ugyanaz közelebbrõl.
Toldás nagyobb keresztmetszetû symalen csõvel(symalen csõ - gégecsõ)

Gyurmaúr(fi-relé)

Tecccetõs... 8) Mivel a Symalent -ha jól tudom- csak a betonalapban, míg a flexibilis, ill a Mû csövet pedig a falban szokás használni, ergo valahogyan találkozniuk kell, ha másként nem, akkor Mü könyökkel, vagy flexi csõvel lehet ezt a kihívást megoldani... Bár én a Symalent azért felhoztan volna a téglafalig, ugyanis azért az önött beton megküld mindent és esetleg deformálhatja a Mü csövet. Vagy?!?  ::)

Novill

Úgy hiszem a symalen csõ képen látható szerelése ívvel nem szerencsés megoldás. Jobb  doboznál váltani másik típusú csõre. Az alkalmazott MÜ II  ív ugyan megoldja, jobb az eredeti toldókat alkalmazni. De mindenhol van rá lehetõség. Van olyan eset amikor a monolit szerkezetben nem engedi meg a építész mûszaki ellenõr, hogy a zsaluzat mellett a téglafalat kitörjük a symalen csövek részére ívben. Ekkor kényszer megoldásként jöhet a ív beépítése. Sajnos ezek az ívek csõ hasznos keresztmetszetét lecsökkentik. Felmerül a symalen technológiához kapható csövek és tartozékainak a magas ára, miatt is más termékek alkalmazása. Így a symalent kiváltó M-flex csövek alkalmazása is. A képeket nem tudtam ki nagyítani. Egyébként nem tudok tiltást az ívekre vonatkozóan.

JUVILL


Egy - két alkalommal megnéztem a képeket.
Ha volna lehetõséged kinagyítani, megköszönném. Nekem sajnos nem sikerül.
Szerintem több vélemény is lenne, ha sikerülne.
Valamennyire azért  látható a toldás.
Építész nem vagyok, már nem is leszek.:) Szerintem az ilyen vésést nem mindenhol engedik meg, mert elképzelhetõ, hogy statikai szempontból gyengíti a falat.
Azt sem értem, hogy a villamos emberek miért szeretik a gégecsöveket - mert a függõleges csõ az - hiszen sokkal nehezebb ezekbe befûzni a kábelt és vezetéket. Ráadásra itt az ilyen könyökös toldás ezt még jobban nehezíti.
És végül még egy észrevétel részemrõl. A vízszintes csõ feltételezhetõen járó felületen van.
Ezt a csövet mennyivel lehet terhelni? Mert elképzelhetõ, hogy terhelés hatására sérül, és akkor a benne lévõ kábel vagy vezeték is.

balzsi

Szerintem az igazán jó megoldás itt látható:


Novill

Nem rossz a videón bemutatott technológia, mely alapján a szerelõ betonon szerel. Csak az a baj amikor komolyabb ház épül az épületgépészet miatt ütközésbe kerül a villanyszerelõ az épületgépészettel. Ezért az építésszel ( statikus) elõre leegyeztetve a vasalat közé célszerû ezeket a csövek beépíteni. Azért egy igényesebb ház monolit szerkezetébe nem kevés csõ szükségeltetik. Ha valami még lemarad van még lehetõség a szerelõ betonom is elvégezni a feladatot, természetesen ez már kevesebb csövet jelent. Ehhez a technológiához tökéletesen ki vannak alakítva a szerelési anyagok, melyek nem olcsóak. A symalen csõ kényes az ív hajlítására. Én személy szerint a sima belsõ falú csöveket részesítem elõnyben.

metrigraf

Nagyítható kép. A toldás vízszintes és a szerelõbetonon van. ( a gégecsõ 90 fokban a függõleges falban megy tovább).
A betonra jön a hõszigetelés, padlófûtés, burkolat. A gondom ezzel az, hogy utólag nem javítható, nem hozzáférhetõ. Késõbbi bõvítéshez utólag vezetéket befûzni nagyon nehéz.

Szabvány ugyan nem tiltja különbözõ gyártmányok egy nyomvonalon történõ alkalmazását, de én úgy gondolom , hogy követni kellene egy-egy gyártmányhoz tartozó felhasználási utasítást. (Lásd videó.)

lelkes érdeklõdõ

Kedves Villanyászok!

Milyen méretű symalen csövet javasoltok 3x2,5-es vezetékek számára? 20/15-ös csőre gondoltam. Ez áll legközelebb a 16-os csőhöz.
Gondolom ez még befűzhető az előre perforált szerelvénydobozokon.


Téglafalban tiltott a symalen vízszintes vezetése?  Mert ha már veszek egy 100m-es tekercset a betonra, akkor nem szívesen vennék hozzá gégét, jobb lenne egy féle csőből csinálni.   

Előre is köszönöm!

petike199600

Mért lenne tilos a téglafalban vízszintesen vezetni a symalent?Én még nem halottam ilyenről.
Szerintem jóaz mindenhova.
És a mére is megfelelő de ha majd később netán bővíteni akrtok akkor nem sok hely lesz a csőben,erre is gondolni kell.
Milyen vezeték lesz benne?MKH,MCU,MBCU?

lelkes érdeklõdõ

Köszönöm szépen a választ! :)

Egyébként MCU vezetéket szándékozom behúzni. A tartaléknak plusz csövet gondoltam lefektetni.

Itt fentebb a kollégák valamiért különböző csövek találkozásáról értekeztek, ezért gondoltam, hogy nem szívesen viszik a téglában
tovább a Symalent. A CE megfelelőségi nyilatkozaton a "lángterjedéses" megjelölés szerepel. Gondolom ez okozza itt a kétségeket, másoknál is.