Hogyan működnek a védelmek zárlat esetén?

Indította Attila1, 2020. szeptember 13., 23:19:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

Én másként láttam dolgot, mivel az tökmindegy, hogy kettős szigetelésű-e a berendezés, ha az aktív vezetői közti zárlatról van szó.

Attila1

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. szeptember 20., 14:28:59 DÉLUTÁN
T Attila1!
A "Villanyszerelők Lapja"előfizetésére a következő módon is van lehetőség.Ez az újság 40. oldalán is szerepel.
Idézem: "Utalja el az éves előfizetési díjat (6500.-Ft-ot) a kiadó számlájára (M-12/B Kft.12001008-01515036-00100004, Raiffeisen Bank).A megjegyzés rovatban tüntesse fel postázási címét és adja meg telefonszámát.Cím:1033 Budapest, Vörösvári út 103."
Úgy látom,az újságárusoknál nem keresik,mert csak nem is ismerik a lapot(!)

Attila1

Mivel nemrég szedtem szét a videómagnómat,jutott eszembe ez a kérdés:
létezik-e olyan extrém eset,hogy a videómagnóban fellépő bármilyen belső zárlat esetén semmilyen védelem nem működik?
Azért kérdezősködök,mert nem teljesen értem még,hogyan működnek a védelmek.
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzám való türelmét,és a segítő válaszokat!

Sztrogoff

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 01., 20:51:32 DÉLUTÁN
Úgy látom,az újságárusoknál nem keresik,mert csak nem is ismerik a lapot(!)
Praktikusabb az ilyent neten megrendelni és képernyőn elolvasni évente kétszer, ami érdekli az embert.

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 08., 21:28:20 DÉLUTÁN
Mivel nemrég szedtem szét a videómagnómat, jutott eszembe ez a kérdés:
létezik-e olyan extrém eset,hogy a videómagnóban fellépő bármilyen belső zárlat esetén semmilyen védelem nem működik?
Azért kérdezősködök,mert nem teljesen értem még,hogyan működnek a védelmek.
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzám való türelmét,és a segítő válaszokat!
1. Általában van benne üvegcsöves biztosító.
2. Esetleg a készülék  transzformátora a szekunder oldalán (azaz az elektronikában) fellépő zárlatot korlátozhatja.
3. Ha kifejlődik rendes zárlat, azaz ami a kapcsokra nézve nulla ellenállás, akkor a lakás elosztótábláján levő kismegszakítónak működnie kell, ha jól van méretezve.
A kettő között van egy homályos sáv, nem elég az áram a zárlatvédelem működésére, de elég a úlmelegedésre, erre mondják azt, ha leégett a lakás, hogy hja, kérem, nem kellett volna felügyelet nélkül üzemeltetni.

Attila1

"A kettő között van egy homályos sáv, nem elég az áram a zárlatvédelem működésére, de elég a úlmelegedésre, erre mondják azt, ha leégett a lakás, hogy hja, kérem, nem kellett volna felügyelet nélkül üzemeltetni."

És mi van akkor,ha egy folyamatosan üzemelő készülékről van szó,például adott esetben a videómagnó,vagy egy órásrádió,aminek az órája folyamatosan működik?
Húzzam ki az áramból,ha elmegyek otthonról,este pedig állítsam be?
Így még időzített felvételt sem bírnék csinálni.

Nem kötözködni akarok,csak nem értem,hogy akkor hogy mondhatnak ilyet.

nyaki

Az állandó (24/7 vagy készenléti) működésre szánt készülékek tápjai úgy vannak megtervezve, hogy mind hőtermelés, mind fogyasztás szempontjából a minimumon legyenek.