Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Hát azzal mondjuk olyan tervem volt,hogy valamire csak jó lesz. Mondjuk vilanyorán a kismegszakító melé a nulás dobozba vagy ilyen helyre. De a blöki már az elsõ találatól is nagyot szólt. És csaholt ám rendesen. De viszont a tanácsodat megfogadom és repül az is.

nova

Idézetet írta: Glatz Krisztián Dátum 2012. január 21., 19:16:24 DÉLUTÁN
Szétszereltem egy ilyen csoda Tescos hoszabított. Hát már a hálozati csatlakozó dugvilájál ért meglepetés. Furcsálotam,hogy eszükbe jutott a föld kábel. Magát az ajzatott probáltam szétcsavarozni és akkor jöttem rá egybe van öntve az egész. Igaz két órát veszödtem vele mert mondom villamoságal foglakozom és csak azért is megcsinálom. Hát nem! Olyat repült fejbe találta a szomszéd blökit. De a kábelt le vágtam róla.

A mai hosszabbítok már mind szegecselt kivitelûek, ezeket már nem igazán lehet szétszedni. Lehet jobb is így. :)
Az állatokat meg ne bántjuk ugye...
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!


Novill

Csak egy a baj ezekkel a szegecselt hosszabbítókkal, hogy általánosságban rosszabb minõséget képviselnek, mint a szétszerelhetõ kivitelûek. Egyik alkalommal a nagy fogyasztást vizsgálva, egy ilyen hosszabbító volt bedugva, de fogyasztó nem csatlakozott rá. Mégis kegyetlenül pörgette a fogyasztásmérõt.

Szelei

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. január 22., 12:19:54 DÉLUTÁN
Csak egy a baj ezekkel a szegecselt hosszabbítókkal, hogy általánosságban rosszabb minõséget képviselnek, mint a szétszerelhetõ kivitelûek. Egyik alkalommal a nagy fogyasztást vizsgálva, egy ilyen hosszabbító volt bedugva, de fogyasztó nem csatlakozott rá. Mégis kegyetlenül pörgette a fogyasztásmérõt.

Én nem véletlenül nem engedem a vállalatnál használatukat, nem elég, hogy mindkét végén rajta van a 16 A. névleges terhelés felirat de ezt alapból nem is tudják ezek a kokálmányok. Nem gyõzik a fogyasztásvédõk ki szûrni a kereskedelembõl. :'(
És ezért írtam Glatz Krisztiánnak a kábelt is kukába! :-X

krisz1986


exchange


Gyurmaúr(fi-relé)

Horror!!! Még az FK.A hagyján, de az a kábeldzsungel, ami a háttérben van, nos az még látványnak is borzalmas! Milyenek a vezetékek, Cu, és/vagy Al? Keresztmetszet? Gondolom, ezt a cuccot nem tegnap, sem tegnapelõtt szerelték, hanem még a múlt évezredben, nem? És mit tettél fel helyette? Tudsz "ilyen volt, ilyen lett fotókat feltenni? Gondolom, nem prolongáltad a képen lévõ állapotot?! Biztos, volt nagy sírás-rívás, picsogás, amikor közõlted, hogy itten teljes szana lesz...  :'( :'(

nova

Ha jól látom a képen akkor alumínium vezetékek vannak, jó kis hajlított szemekkel a bekötési pontoknál. Azért manapság már nem látni ilyen magas kismegszakítókat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Ha jól megnézitek az exchange által feltett képet, akkor a észre lehet venni, hogy a FKA tábla védõvezetõ sínjérõl nullavezetõk is elágaznak. Ez az jelenti, hogy a védõ- és a nullavezetõk a szétválasztás után újra össze vannak kötve (rejtett nullázás). A nullavezeték kék színû, ez csatlakozási ponttól függetlenül megfelelõ, de hogy ugyan ilyen színû az automaták alsó pontján az összekötésre használt fázisvezetõ is, az már nem az igazi.