betonkeverő

Indította bogo, 2016. június 14., 00:33:53 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

bogo

Most vásároltam egy betonkeverőt(hecht2115), és mint laikus nem igazán tudok eligazodni, Ha tud valaki segíteni, megköszönöm.
Idézet a használati utasításból, ami egy kissé zavaros nekem:

- Csak biztosítékkal ellátott áramforrást használjon, ami nem haladja meg a 30mA-t.
/gondolom ez a FI-relé/
- az aljzatnak védőföldeléssel kell rendelkeznie.

Viszont a dobozon (amibe a motor is van) a kettős  szigetelés jele látható.
Tudtommal azt földelni nem szabad.
De ugyanakkor, tudtommal a betonkeverő elé FI-relét kötelező használni.
Végül is egy FI-relés hosszabbítóval használhatom?
Köszönet: Bogo

nyaki

Betonkeverők között nincs kettősszigetelésű változat, mind Év. I. osztályba tartozik, tehát a tápforrásának mindenképpen tartalmaznia kell egy max. 100mA-es ÁVK-t.

Fecó

Egy darabig Én is ezt hittem, illetve talán valahol ezt tanították, amit nyaki kolléga is felvázol. Aztán egy szép napon, egy felülvizsgálat alkalmával ott vigyorgott egy szinte zsír új berendezés, műanyag dobozba zárt meghajtással, védőérintkező nélküli csatlakozó dugóval, és a kettős szigetelés emblémájával :) Valóban, ha egyértelműen kettős szigetelésű a berendezés, és a jelölés is rajta van, akkor nem szabad földelni! És mivel a legtöbb esetben szabadtéren elhelyezett dugaszoló aljzatba dugod a készüléket, arra vonatkozólag él a szabály, hogy 30mA áramvédő kapcsolóval kiegészítő védelmet kell biztosítani.

Gyurmaúr(fi-relé)

És tessen mondani, mi a pálya a 400V-os valódi betonkeverőkkel, tehát amik nem játékszerek??? ::)

nyaki

Roppant egyszerű a helyzet. Meg kell tekinteni, hogy a csatlakozója milyen kialakítású és a géptesten milyen Év. jelzés van. A kettőnek összhangban kell lennie.

bogo

Köszönöm a válaszokat, most már tisztábban látok én is.
Valóban műanyagdobozba zárt meghajtás.
Csak a leírásban védőföldes csatlakozást ír, és egy berendezésen belül a két érintésvédelmi rendszer nem szerencsés.
Tehát:
Érintésvédelmi relé, és földelés nélkül.
Köszönöm: Bogo