Közvill oszlopra szekrény szerelése.

Indította Janó, 2013. január 15., 15:56:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Janó

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy közvilágítási oszlopra kellene szerelnem szekrényeket. (todom, engedélyköteles, folyamatban...) Magával a rögzítéssel nem lenne gond, mert Metz technikával lenne, de a pláne az egészben, hogy a szekrény mögé kellene még raknom egy 5/4" csövet amire egy kisméretű antenna lenne felszerelve.
A szekrény és a villanyoszlop közé nem találtam még olyan közdarabot ami eléggé stabillá tenné ezt az összeállítást.

Ha esetleg szerelt valaki hasonlót vagy lenne bármilyen jó ötlete az jelezze.

Köszönöm.

üdv
Janó

nova

A kis csőben futó antenna kábel kiinduló pontja nem az általad szerelt szekrény?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Janó

De igen, de a kábel nem a csőben lenne vezetve. A csőre csak azért van szükség, hogy rátegyem az antennát.
Mondták már, hogy miért nem rögzítem külön egy kis konzolra, de az én meglátásom az, hogy jobb ha "monoblokkosra" van szerelve az egész.
Nem biztos, hogy engedik, hogy én rakjam fel a szekrényt, ezért szeretném kompaktra elkészíteni.

nova

Milyen magas csőről beszélünk? Ha nem túl nagy a magasság lehet érdemesebb lenne a doboz oldalán megoldani a rögzítést a hátuljához közel. Hiszen így akkor tényleg lehetne egyben szállítani, ha esetleg más szereli fel. Persze mindezt teljesen láthatatlanban írom.  ::)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Janó

350x300x160 de az oldalait már kihasználtam.... :) oda kerülnek a kamerák +1 az ajtóra.
Alul a kábelbevezetések.... a tetejét nem szeretném megfúrni, tehát marad a cső vagy a külön konzolos megoldás.

Gyurmaúr(fi-relé)

Janó, mi lesz ez? Tán egy újabb Orwelli Nagy Testvér kamera??? ;D Esetleg ezzel fogja figyelni az áramász cég a "kreatív" áramvételezőket???

Janó

 ;D ;D ;D Jó felé tapogatózol..... Térfigyelő rendszer lesz egy faluban. Elég sok balhé volt az elmúlt időszakban és a TV-ben is jelen voltunk  már  8) .......

nova

Esetleg ha tudnál feltenni képet a dobozról és az antenna csövéről, lehet könnyebben tudnánk megoldási javaslatot adni. Gondoltam, hogy a doboz alján vannak a kábel be és kivezetések. Gazdaságossági szempontból érdemes lenne egy eszközként kezelni a két darabot. Hiszen megoldható lenne külön a cső rögzítése is a villany oszlopra függetlenül a  doboz rögzítésétől, de az már problémásabb lehet külső telepítő cég miatt.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Janó

A szekrények csak hétfőn vagy kedden érkeznek. Akkor lesz nekem is kézzelfogható az egész, és majd akkor tudok csak modellezni.
Képeket majd töltök fel.

Janó

Csatoltam a képeket.
Az engedélyeztetés folyamatban van, így villanyoszlopon csak kb. 1,5 hónap múlva lesznek telepítve.

Üzenet összefûzve: 2013. január 30., 21:51:43 DÉLUTÁN

Bocsi, ez maradt le.