Felülvizsgálóként mennyire kell magasban dolgozni?

Indította naboo, 2024. április 28., 11:59:03 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

naboo

Hello

Villanyszerelő vagyok, megvan a 3 év gyakorlatom és gondoltam megcsinálnám a Villamos biztonsági felülvizsgáló tanfolyamot. Olyan kérdésem lenne, hogy a felülvizsgálatoknál mennyire jellemző a magasban végzet munkavégzés? Lakkossági területen nincs problémám. De ami 3.5 méternél magasabban van azzal bajban vagyok. Még nem csináltam meg a tanfolyamot így nem tudom pontosan mit is kell vizsgálni egy felülvizsgálat során. Annyit azért tudok hogy hurokimpetandicát mérnek meg, földelési ellenállást és pl Fi relé kioldási sebességet tesztelik, illetve hogy a szerelés mennyire szabványos. De pl mennyire jellemző mondjuk hogy egy kötést megnéznek mondjuk egy iskola tornatermében ami jó magasan van? Vagy ez teljesen egyén függő hogy ki milyen részletességgel mér, kihagy dolgokat amit problémásabb mérni? Mennyire kell pl lámpákat vizsgálni, gondolom ha műanyag a lámpa nincs mit mérni de pl ha fém akkor tudni kellene hogy nem ráz e véletlenül? Tiktok on szoktam nézni a Gyuri t és a Katona Csabát de felülvizsgálatnál nem igen láttam hogy létráztak volna egyáltalán. Illetve gondolom a Lakossági, Ipari területen és Közintézményeknél is eltérő lehet mit kell vizsgálni. Az Ipari val nem foglalkoznék mert abban soha nem dolgoztam.

Fecó

Gyakorlatilag ahol villamos berendezés van, oda el kell jutnia a felülvizsgálónak is. Ha műanyag a lámpatest, attól még lehet I. ÉVÉ osztályú, de ha nem mész fel megnézni, honnan tudod hogy milyen érintésvédelmi osztályba tartozik? De lehetnek a magasban légkezelők, fan-coil-ok, ventillátorok, és egyéb más is. De alacsonyan sem könnyű az élet, lesz mit tanulni bőven ha nem akarsz butaságokat írni a jegyzőkönyvekben...

tothgyula

T!naboo!
Először is a helyesírási hibáidról."végzett(2t-vel írjuk),hurokimpedancia a neve,kioldási sebesség helyett "kioldási idő" a helyes.Mint ahogy előző válaszban is olvashattad,néha 40m. magasra is fel kell menni! Pl:gabonaszárítók.A 3év gyakorlathoz gyüjts még jó néhány területen eltöltött gyakorlati évet,aztán jöhet a tanfolyam!