Idézet ikont nem használják megfelelõen?

Indította Szirty, 2013. január 28., 20:48:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv All!

Igaz találtam egy olyan topicot. hogy "Idézet ikon nem mûködik megfelelõen." de azóta már szerintem régen megfelelően működik.

A kérdés (illetve amit nem értek) az, hogy sokszor amikor valaki idézettel válaszol egy fórum üzenetre, akkor az idézet előtt nincs ott a hivatkozás arra az üzenetre, amelyikre válaszolt. Szinte minden idézet ilyen.
Pedig a rendszer automatikusan odateszi a linket az idézet elejére (link=topic=476.msg2658#msg2658 date=1326301005] stb.)
Ezt mindenki szándékosan törli, vagy hogyan lesz egy idézett szöveg "gazdátlan", amikor csak annyi van fölötte, hogy "Idézet" de ez a szöveg sem link?

Őszintén szólva engem zavar amikor oldalakat kell lapozni hogy az idézetben lévő szöveg alapján megkeressem mi is a válasz előzménye. Nem egyszer azért zártam be a böngésző ablakot és hagytam el a fórumot, mert ehhez semmi kedvem nem volt.

Vitathatatlan, hogy egyik véglet sem jó.
Az sem amikor minden üzenet csak hivatkozott (vagy hivatkozás nélküli) teljesen, szőröstől-bőröstől beidézett előző üzenetekkel van tele, meg az sem amikor egyetlen egy idézet vagy hivatkozás sincs és mindenki találja ki hogy a válasz (reakció) kinek szól illetve melyik üzenet ihlette.

nova

Ha a valaki a válasz gombbal kezdi a választ és bemásolja az idézet gomb közé a szövegrészt ebben az esetben nem jelzi a rendszer, hogy melyik válaszra is vonatkozik az idézet.
Ha az olvasott témánál kattintunk az idézet gombra akkor a rendszer automatikusan beírja az idézett üzenet adatait. Kitől származik az üzenet és egy időbélyeg mely az idézett hozzászólás megszületésére utal, mely egyben egy link is melyre kattintva visszaugrunk az idézet hozzászólásra.
Lehetőség van még az idézett gombot is ellátni egyéb megjegyzéssel. Mint a mellékelt kép is mutatja az egyenlőség jel után írt szövegrész segítségével.

[quote=példa az idézett szövegre.]Ezt a szöveget idéztem a villanyszerelő szakmai fórumról.[/quote]

Mely a következőképen jelenik meg.
Idézetet írta: példa az idézett szövegre.Ezt a szöveget idéztem a villanyszerelő szakmai fórumról.


Tény hogy néha esetleg lehetnek nehézségek ebből, ha nem egyértelmű, hogy melyik hozzászólás melyik részre is vonatkozik. Ha egyből az előző válaszra válaszolunk, akkor szerintem felesleges az idézet funkció használata. Hiszen folyamatában olvassuk a szöveget. Ha már van egy köztes, esetleg több hozzászólás és szeretnénk visszautalni egy előző hozzászólásra akkor kifejezetten ajánlott ezen funkció használata. Természetesen a legegyszerűbb módon. Rákattintunk az adott hozzászólásnál az idéz gombra és a rendszer automatikusan megnyitja az idézet szöveggel a válasz panelt.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Üdv!

Azt hiszem egyértelmű, hogy nem akkor kétséges mikor kinek mire írt valaki, amikor két résztvevő által egyetlen kérdez-felelek sorozat van közvetlenül egymás alatt.

nova

Persze egyértelmű, csak ebből az apropóból próbáltam összeszedni, hogy milyen lehetőségek is vannak az idézet funkció használatakor.
Azért azt a lehetőséget is figyelembe kell venni, hogy nem mindenki ismeri ezt a fórum rendszert és számára hasznos lehet ezen funkció összefoglalása.
Én a nyugodt hangulat és a mások iránti megértés végett inkább a segítő szándék vezérel. Legyünk türelmesek és segítsük az új tagokat és régieket is, hogy megfelelően otthon érezzék magukat a fórumon. Mivel ez fontos számomra, így remélem ezen téma segítségével jobban sikerül másokkal is megismertetni ezt a fórum funkciót.
És neked sem lesz olyan érzésed, hogy bezárd a böngészőt. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Üdv nova!

Nos hát nem is gondoltam, hogy én, mint fecske majd nyarat csinálok itt.
Inkább amolyan építő jellegű hozzászólás volt, ami ugyanúgy a többieknek szól, mint a tied.

Ami a bajom az nem a rendszer hibája, az emberek ilyenek. valószínűleg ha kivennéd a "válasz" gombot és csak az "idézet" maradna, akkor mindenki szőröstől-bőröstől idézne mindent, ami pont a ló túlsó oldala lenne.