Dugalj szám meghatározása helyiségekben

Indította unakit, 2011. december 14., 10:03:35 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2011. december 29., 21:22:23 DÉLUTÁN
Úúristen, ha valaki ezen "ajánlás" alapján telepít, akkor az az ingatlan nem lesz más, mint konnektorland...

Nekem egyáltalán nem tûnik soknak, ha a mai fogyasztókat és a sorolható konnektorokat figyelembe vesszük.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

A képek csak a lakás konyha-nappali egy oldalát mutatják szemléltetõ jelleggel, hogy a sok az tág fogalom! Mert a tulajdonos igénye + a saját elõre számítás ad némi reális számot és látni, hogy még így sem tud az ember mindenre gondolni.

A klímák számára tervezett csatlakozások ki lettek építve, de kimaradt az elektromos redõny emelõ lehetõsége amit a szerelés befejezése (festés, tapétázás után) elõtt kértek volna. Ezt már bontás nélkül megoldhatatlan szépen.
Tudni kell a lakásról, hogy itt már betonba elõre csövezett helység volt, amit nem akarok minõsíteni mivel ki indulásnak mindenhova 16-os csõvel csöveztek és kötõdobozokból akartak igen szegényes pár aljzatot, egy lámpát ki alakítani. Teljesen alapokról kellet kezdeni a beszerelt csövek kiszedése, új nyomvonal és csövezés ki alakítása. Mind ezt már felszámolták a lakás árába, már mint az elõszerelést! :'(

krisz1986

Na kerestem a szabványt Hámori Albert féle nagykönyvben. 1979-es kiadás. Ezer éves. De ebben is sok minden benne van még. Ami sajnos ma is aktuális.

Novill

Elnézve a Szelei kolléga képeit emlékszem még az átkosban a fenti kötõ doboztól minden  szerelvény dobozhoz külön csövet vittünk. Egy csõbe csak egy áramkörhöz tartozó vezetékeket húztunk. A kötõ dobozok közösek voltak sok esetben. Idõközben megváltoztak a piaci helyzetek és körülmények.  Így az általad említett szegényes szerelés már jellemzõ a ( de azért olykor vannak kivételek) villanyszerelésben. Nem visznek minden szerelvény dobozba külön-külön csövet, annyi vezetéket húznak be a csõbe ami belefér. Nem beszélve arról áramkörönként nem visznek el külön-külön PE és PEN vezetõket. Mert így olcsóbb az egész!

Szelei

Egy csõ ebben az esetben sem jelent csak egy áramkört! Viszont mint mondtam csak részletét mutattam a teljes helyiségnek és ott is vannak aljzatok, készülékek. Egyedül csak a sütõ, fõzõlap számára került külön csõ kialakítása 5 X 6 mm2 vezeték. Ami nem látszik 3 alternatív vezetékei is itt futnak, légkondicionáló be tápja, TV, telefon mivel a tapétázott rész már étkezõ-nappali beépített polcrész világítással TV csatlakozóval, házimozihoz hangszórók csatlakozóival.  :D

Gyurmaúr(fi-relé)

Hiába, Szelei kolléga egy mágus,az tuti!!  8) Azért azt megkérdezném, hogy 1; miért kellett a sütõcuccnak 5X6-os kábel? 32A-el zizeg tán? 2; ha jól látom, van álmennyezet, akkor miért kellett szétvésni a fél házat, nem lett volna jobb a kábeltálca felerõsítve vagy a falra, vagy menetesszárral a plafonba? 3; Te, engem ezzel a GU10-es és ?MR16?-os halogén spot lámpával ki lehet ûzni a világból, ezek helyett nem lehetett volna vmi guszta süllyesztett T5-ös fénycsöves cuccosra rádumálni az egyébként hochigényes üf-öd? Én már évek óta nem vagyok hajlandó ezeket az energiazabáló és nem mellesleg havonta kiégõ fosrakásokat szerelni soha,senkinek! Esetleg abban az esetben, ha eleve LED-es fényforrást tehetek bele,de még akkor is harsányan lebeszélem és inkább vagy süllyeszett kompakt (FD-D 2X13, vagy2X18W) csöves, vagy T5-ös jószágot,esetleg süllyesztett RX7-es 70W-os fémhalogént dumálok rá. Azért látom, hogy a ?36? osztásegységes -típust nem tudtam elolvasni- mért fõelosztóra sikerült rádumálnod, így is kell. Nehogy már a befõtt tegye el a nagymamit, oszt majd ha gáz van, akkor a megrendelõ távoli rokonai is összegyûlnek és mindegyik mutogat rád, mint arra, aki okozta a sebhelyes arcú, leragasztott szemüveges Ödönke megrázó élményét...  ;D
Más; remélem, nova nem haragszik meg, hogy nem konnentor témában rakok fel fotókat,de mert ma egyik kedves ismimnél (mellesleg könyvelõm) jártam, egy fõvárosi (kerületet ha nem gáz, nem írnék, mert esetleg magára ismer az a "kolléga", aki csinálta és még beperel,hitelrontásért,ha-ha-ha...) kb 50 lakásos, mellesleg nyitott körgangos társasházikóban, ahol ezt láttam az órák 80%-nál,íme:

Nem tudom, hogy ezért ki a hunyó, mindenesetre nem jó reklám a henselnek, ugyanis nemcsak, hogy párásodott belûl, hanem a kismegszakító kezelõajtaja is letörött, ill már kezdett repedezni az átlátszó fedél is, mindez 6 év után, hisz annyi idõs az épület. Mi lenne akkor, ha ezek a tokozottak kint lennének a szabadban (hiszen az idióta áramszolgáltatók már nem engedik,hogy pl kertesház esetén az épület falába kerüljön a mérõhely), a kerítés közelében??? Éljenek az áramszolgáltatók; kenyéren és vizen!!!

Novill

Gyúrmaúr: mitõl párásodik a Hensel szekrény belülrõl?

Szelei


nova

Idézetet írta: privátkopó Dátum 2011. december 30., 11:01:04 DÉLELŐTT
Na kerestem a szabványt Hámori Albert féle nagykönyvben. 1979-es kiadás. Ezer éves. De ebben is sok minden benne van még. Ami sajnos ma is aktuális.

Akkor végül is meglett a szabvány szám ami hivatkozik az adott kérdésre? Ha igen akkor bemásolhatnád azt a részt :)

Idézetet írta: Szelei Dátum 2011. december 30., 16:26:40 DÉLUTÁN
TV, telefon mivel a tapétázott rész már étkezõ-nappali beépített polcrész világítással TV csatlakozóval, házimozihoz hangszórók csatlakozóival.  :D

gyurmaúr az ilyen helyeken is van aztán konnektor land :) mondom én, hogy nem sok egy mai házban az a kalkuláció.

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2011. december 30., 17:10:33 DÉLUTÁN
Más; remélem, nova nem haragszik meg, hogy nem konnentor témában rakok fel fotókat,

Azért lett volna máshol helye akár a

Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban - Villanyszerelõ Szakmai Fórum

vagy új témát is lehetne nyitni az se zavar, csak az ilyenekkel sokszor elterelõdik az adott téma. De mivel nem vagyok egy morcos haragos ember, ezért természetesen elnézem. :)

De azért ejnye bejnye...

Jó lehet azért a fogyasztás leolvasása is, fõleg ha kijönnek ellenõrizni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Novil, halovány segéd fogalmam sincs... Ötletek??? nova, elõször is; 1000mea culpa, ez tényleg van annyira "érdekes", sõt unikális, hogy rakhattam volna oda is, szóval bocscsi. Ami a konnentorland-et (milyen találó megnevezést rántottam elõ a már lepunnyadt évvégi agyamból, mi?!) illet, nos annyi hadd pntosítsak, hogy én a sorolt dugaljakat igazából egynek veszem, hiszen õk ugyebár egy helyen vannak, egy betáp kábellel, ja és a patch, TV, telcsi, központi masszirozógép, miegymás dugaljakat nyilván nem számolom, hisz azokra eleve szükség van,de sztem ez az 1 dugalj/megkezdett 5m2-es "ökölszabály" végülis elfogadható, márcsak azért is, mert ha vésni kell a Mü csövek helyét, akkor azért nem mindegy, hogy milyen szélességû hornyot kell vésni, hisz 1-1 Mü csõbe azért nem húzhatod be 15 dugalj L,N,PE vezetékeit, nem?!