Hűtőgép hiba

Indította plctechtb, 2014. január 28., 20:41:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

plctechtb

Üdv Uraim! Érdekes hibával találkoztam. Ha üzemel a hűtőgép kompresszora, valamiért kb. 3V al emelkedik a hálózati fesz. az adott körön, illetve a kompresszor leállásakor az adott körön lévő villamos eszközök letérdelnek (pl xbox kikapcsol). Pillanatnyi impulzus lehet, multiméterrel nem lehet elkapni... Ötletek?

Tapatalk-kal küldve az én ST25i-el


nyaki

Üdv!
Mérés nélkül nehézkes a válasz, de néhány tipp vakra:
Ha 3 fázis van a lakásban, akkor biz van egy kontaktos nullakötésed, de ha csak 1 fázisod van, akkor feszemelkedés egy körben nem lehetséges, mert a többi ák. annyira beterhel, hogy nem képes elhúzni a feszt, hacsak, nem túl silányra sikeredett a hűtőköri betáplálás és a hűtő teljesítményelektronikája visszapofázik a betáplálásra a nagy hurokellenállat miatt. ::)

plctechtb

Szia Nyaki! A lakás tömbházi ahol a probléma adódik a srácnak. Nulla kötés hiba megfordult az én fejemben is mint ötlet. Lépcsőhazi nullkötés pl. fogadóban csinálhat ilyet?

Tapatalk-kal küldve az én ST25i-el


czapi

Idézetet írta: plctechtb Dátum 2014. január 28., 20:41:29 DÉLUTÁN
Üdv Uraim! Érdekes hibával találkoztam. Ha üzemel a hűtőgép kompresszora, valamiért kb. 3V al emelkedik a hálózati fesz. az adott körön, illetve a kompresszor leállásakor az adott körön lévő villamos eszközök letérdelnek (pl xbox kikapcsol). Pillanatnyi impulzus lehet, multiméterrel nem lehet elkapni... Ötletek?
Üdv!

Átraknám a készülékeket másik áramkörre és összehasonlító méréseket végeznék, hátha kiderül valami.

plctechtb

Szia! Másik áramkörön is dettó

Tapatalk-kal küldve az én ST25i-el


czapi

Üdv!

Próbáltad mással (pl. vasalóval) terhelni az áramkört?

nyaki

Üdv!
Még mindig nem tisztázódott, hogy a lakásba 1 vagy 3 fázis érkezik be. ::)

plctechtb

Igaz. 1 fázis jön be.

Tapatalk-kal küldve az én ST25i-el


nyaki

"Lépcsőhazi nullkötés pl. fogadóban csinálhat ilyet?"

Igen, de akkor nem csak ebben a kéróban van feszeltolódás, hanem a hibás N kötéshez tartozó minden lakásban. Érdekes megoldások vannak a társasházakban, különösen a 70-es, 80-as években készültekben.
Az 1 fázis miatt a hiba forrása nem a lakásban lesz, véleményem szerint. ::)

Szelei

Nem tudom van-e FI reléd, de meg próbálnám a nullát, földet közösíteni egy mérés erejéig.
Hátha a jó földelés át véve részlegesen a nulla feladatát meg szűnne a feszültség emelkedés, és gép leállítás, ami egyben meg erősítené azt az esetleges tényt, hogy hiba a nulla kötésében van.
És ez mivel a méretlen oldalon található az áramszolgáltató köteles feltárni, javítani.