Kábelcsatorna/vezetékcsatorna

Indította Zoli86, 2019. február 01., 08:06:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Zoli86

Sziasztok!

Nem tudom kitől kérhetnék segítséget, de úgy tudom vannak itt a fórumon néhányan, akik eléggé profik:

Villanyszerelő járt a szomszédban (távozása után jártam már ott) és kábelcsatornát fúrt fel a falra, viszont nem kábelt vitt benne, hanem sima egyszeresen szigetelt vezetéket, ez így szabályos? Nem csak kábelt (köpenyszigeteléssel ellátott tömlővezetéket) szabad vinni benne?
Ráadásul úgy álította elő, hogy a sima MT (H05VV-F 3G1,5) kábelről "lenyúzta" a köpenyszigetelést (gondolom másképpen nem ment rá a fedele). Azt már fel sem hozom, hogy C16-ot tett a végére...

Egy klíma betápról van szó, csak az van rajta, fix bekötéssel.

A szomszéd tőlem kért tanácsot, hogy hívjon e ki mást, vagy jó lesz e így?
Szerintetek?

S/K

Kiépítés oké, - ha nem a fürdőn keresztül vitte- kismegszakítót meg C 13 A cserélendő.
Látatlanba ennyi.

Zoli86

Köszönöm a gyors választ, a C13A-ban megerősítettél, én is arra gondoltam, mivel az indulási ~11,7A a leírása alapján.
Nem a fürdőn át vitte, viszont abban nem vagyok biztos, hogy az MT kábelből bontott erek a csatornában teljesen korrekt megoldás...

Lehet rosszul emlékszem, de én úgy tudom hogy csak kábelszerű vezetéket lehet (illik) vinni benne.

Fecó

Szerintem ennél az elhelyezési módnál, ha 1 áramkör van a vezetékcsatornában, ami 1 fázisú, akkor a B1 besorolás szerint 17,5A az alapterhelhetőség. Ha ez kábelszerű vezeték, akkor 16,5 A. Lehet műanyag vezetékcsatornában egyszeres szigetelésű vezeték, maga a vezetékcsatorna biztosítja a kettős szigetelést. Az, hogy kábelt kellett "nyúzni" a feladathoz, nem túl esztétikus nyilván, és ilyenkor sérülhet az érszigetelés is.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Simon Endre

A kábelcsatorna mint neve is  mutatja KÁBEL-hez mint kiegészítő mechanikai védelem,  szekrényen belüli szerelésekhez, (vezetékezéshez) nyilván a vezetékcsatorna szolgál. A kábelrendezéshez egy erősebb falú nyitott (fésüs) nagyon durva osztású csatornatípus is van.

S/K


Zoli86

Nem vezetékcsatorna, tehát nem a perforált oldalúról van szó, amit szekrényen belül szokás használni.  ;D

Rendes fehér színű, "tömör" falú, mint az MCS, csak nagyon kicsi keresztmetszetű és valószínűleg ezért nem volt jó a kábel, mivel gondolom a kanyarokban nem pattant fel a teteje.

Fecó

Nem feltétlen csak a perforált csatorna vezetékcsatorna, pont az előzőekben feltöltött katalógusból is látszik. A szerelési mód szabályos.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


athorxx

Kábelcsatorna rögzítéséhez a téglafalra használ valaki valami új és modern cuccot? (A hagyományos fúrás és öntapadós rögzítésen kívül.) Elektromos, akkus dolgokra gondolok ami belő valami szöget vagy kapcsot vagy nem tudom mit. :)

tothgyula

Műanyag vagy fém kábelcsatornáról(kábeltálcáról) van szó?