Villanyszerelés külföldön (Angol szakmai szavak)

Indította bexxter, 2012. augusztus 07., 16:08:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bexxter

Sziasztok!

Más fórumon nem talált válaszra a kérdésem, miszerint tudtok-e elérhetõ idegennyelvi (pl angol?) szószedetet a szakmánkhoz kapcsolódóan? Én jelenleg angolt keresnék, de összeszedhetnénk más nyelveken is, hátha segítség késõbb másoknak.
Sajnos egyre inkább elõfordulhat, hogy külföldre kényszerül egy szakember a megélhetés miatt és nem árt felkészülnie elõre. De akár kijuthat komoly referenciamunkára is, akkor is tudnia kell az adott szaknyelvet.

nova

Elõször is az lenne a kérdésem, hogy mit is értesz szószedet alatt? Esetleg szakmai szótárra gondolsz angol nyelvûre?
Vagy angol nyelvterületen szeretnél villanyszerelõként dolgozni és szeretnél megismerkedni a helyi sajátosságokkal? Ha ez a helyzet akkor ott azt érdemes eldöntened, hogy melyik terület érdekel, hiszen teljesen más az USA-ban a villanyszerelés mint például Angliában. Amúgy nem tudom olvastad-e, de volt a fórumon egy téma ami az Amerikában használatos villanyszerelési technikákról tartalmazott nagyon jó beszélgetéseket, mely  számomra kifejezetten érdekes és hasznos volt.
Ha nem olvastad akkor itt a téma:  ;)
Villanyszerelés Amerikában - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

bexxter

Jelen esetben szakmai szótárra gondolok, igen.
Sajnos amerika nagyon nyugatra van, de olvastam az ottani sajátosságokat a fórumon :-)

Én egy kicsit közelebbi országot néztem ki (Hollandia), talán ott nincs is nagy eltérés a villamos hálózatban (ha mégis, arról gondolom kapok gyorstalpaló képzést a munkahelyen).

nova

Hát sajnos a nyelvet meg kell tanulni, az ilyen jellegû szakmai kifejezéseket különbözõ elektromos készülékek és gépkönyvek olvasgatásából sokat lehet tanulni. Legalábbis én az ilyen jellegû "olvasmányokból" sokat tanultam. :)
Természetesen nem zárkózok el egy ilyen jellegû kezdeményezéstõl ha többek részérõl lenne ilyen jellegû igény. Akkor kitalálhatunk rá valamilyen megoldást, bár úgy gondolom ez egyszerû nyelvtanulás. Ha komolyan gondolkodsz ebben az irányban akkor érdemes lenne egy olyan nyelvtanárt keresned akinek van ilyen jellegû tapasztalata esetleg.

Érdemes lenne googleban rákeresni hátha találsz Holland területtel foglalkozó villanyszerelõ fórumot, persze az valószínûleg holland nyelvû lesz ha van.
A szerelési technikák országonként változnak szerintem, persze nem nagy eltérésekre gondolok.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

A Mediprint kiadó gondozásában megjelent " Elektromos ipari kézikönyv" végén van egy magyar-angol-német szótár rész. Érdemes bele nézni.

JUVILL


Egyszerû elektronikus fordítógépben nem gondolkodtál?
Itt is találsz szakmai kifejezéseket, és megfizethetõ.

borogy

Udv,

Ha ez a forum meg aktiv, szivesen hozzajarulnek par hasznos szakmai szoval. Eloszor irjatok meg a magyar megnevezeseket es en megprobalom angolul (UK) megtalalni oket.

Üzenet összefûzve: 2013. Január 20., 16:37:09 pm

Pelda a vezetek szinekre angolul:

Fovezetek Fazis - Barna --- Line or Live - Brown (L)

Nulla: Kek --- Neutral - Blue (N)

Vedovezeto - Zold/Sarga --- Protective Conductor - Green-and-Yellow



3 fazis --- 3 phase

Barna/Fekete/Szurke --- Brown/Black/Gray - L1 L2 L3


nova

Ha van kedved és energiád akkor nyugodtan összeállíthatsz egy ilyen jellegű szótárt és a fórum tudásbázisában létrehozunk egy egyéb kategóriát ahova fel lehet tölteni ezt a fajta szótárt. Hátha ez hasznos segítség lesz esetleg másoknak.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!