Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

mormogipapa

Idézetet írta: nova Dátum 2014. június 02., 19:11:02 DÉLUTÁN
Első kép alapján azt hittem, hogy egy nagyméretű zugsorcső van kábelkötegelővel rögzítve. :) A második képpel teljessé vált a kép.
Én is hanyatt vágtam magam mikor megláttam, állítólag a műszaki ellenőr átvette

Szirty

Üdv!

Ez történik, amikor egy 55kW-os frekvenciaváltó feszültség alatt lévő (560V DC) fékező ellenállását egy ilyen levegős pisztollyal portalanítják:


nyaki


Könyves Kálmán

A fékezőellenállás lemezeinek élén és perforált lemez burkolaton zárlat okozta fröccsenés nyomai láthatók, a zárlat valszleg úgy keletkezett, hogy a kiáramló nagynyomású sűrített levegő a burkolatot az ellenállás lemezeihez fújta, és így.

Igazam van, Szirty mester?

Szelei

Inkább valami vezetőnek minősülő anyagot sikerült áram alatt oda fújni!? (forgács, flekszi ér maradványt)

Kikapcsolt állapotban szerencsésebb a takarítás, igaz utána nem árt egy ellenőrzés hasonló anyagok után.  :'(

Szirty

Üdv Kálmán!

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2014. június 05., 18:46:01 DÉLUTÁN
...valszleg úgy keletkezett, hogy a kiáramló nagynyomású sűrített levegő a burkolatot az ellenállás lemezeihez fújta, és így.

A zárlatot a levegőpisztoly fém csöve okozta. Begyújtott egy ívet ami vakító fény és trombitaszó kíséretében fújt egy nagyot.

Könyves Kálmán

Ezt a variációt feltételezni sem mertem, annyira meredek! Bár mint tudjuk a hülyeség határtalan...

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2014. június 06., 07:28:30 DÉLELŐTT
Bár mint tudjuk a hülyeség határtalan...

Sajnos igen. Rendszerint azonban nem azon csattan az ostor aki a hülyeségnek a valódi oka. Másrészt pedig ami egyik oldalról hülyeség, a másik oldalról optimális megoldás. Harmadrészt a harc megállás nélkül dúl a két ellentét között: munkavédelem vs munkavégzés. Negyedrészt kockázat nélkül nincs siker... Ötödrészt nem csak hogy mindennek oka van, de következménye is!


nova

Szerintem lemaradt a csatolmány.  ::)
Legalábbis én nem látom.


Azért, hogy én is a témánál maradjak, két nem éppen EPH kialakításról csatolók képet.  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!