Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét
Bekötöttem csak a 40mikros kondival,szereltem rá egy 32A GANZ kapcsolót és terhelés nélkül nagyon simán indul 16A-rel és üres járaton 3-3,5A veszen fel.A műhelyben ahol használják egy körfűrészt hajt és 2,5 vezetékkel van betáplálva ez idáig jol működött azt mondja a tulaj csak egyszer leeset a hűtőventilátor és akkor olvadt szét az egyik kondi. Mondtam szerelje fel és majd meg látjuk hogy viselkedik.Az értékek amit ráírt a kínai az szerintem csak mese.

szmihaly

Idézidáig jol működött azt mondja a tulaj csak egyszer leeset a hűtőventilátor és akkor olvadt szét az egyik kondi.

Na, az a motor se lesz hosszú élettartalmú, mert a ventilátornak nemszokás csak úgy leesni :), gondolom, hogy müanyag a ventilátor, és a melegtől megolvadt a tengelyen lévő rész, s leesett. De gondold már el, hogy milyen forró lehetet a motor, ha a külsején lévő müanyagházas kondi megolvadt? :)

IdézAz értékek amit ráírt a kínai az szerintem csak mese.

Olyan, mint a piaci 2x100w-os táskarádió :)

faxelektro

                                   HAJRÁ-MAGYARORSZÁG   HAJRÁ-MAGYAROK


                                               JÓ  ÉJT

980POWER

Csak úgy bizsereg a technika, amúgy ez pont az egyik fázis, de nem igazán zavar senkit, hogy ekkora szivárgás van, meg az se hogy esőben egy kicsit csíphet a villanyoszlop. Az egész vonal egy ramaty.

Gyurmaúr(fi-relé)

teccik ez a 4+1 csigás cuccos, az hogy lehet, hogy az idomhoz oly gyengéden hozzáérő L1 derót által annak átnyomott delej nem érkezik le a jó anyaföldbe, hiszen elvileg ugye az idomot le szokták földelni a faoszlopra erősített  helyi földelő vezetékkel, vagy?!?

980POWER

Múlt szombaton ilyeneket cseréltünk komplett kereszttartóval amin már műanyagok a szigetelők és van hozzá külön rögzítő szóval már más a technológia, de nem kötöttük be a kereszt tartót a PEN-be, a régiek be voltak kötve, de csak azok amelyiknél van oszlopföldelés.
A képen látható pont nincs bekötve, a többi szigetelőn is gyengén áll a rögzítés illetve eltörtek a szigetelők, csak a drót fogja össze. Némelyiknek a csavarjáról az anya is hiányzik. A légkábel szerelés már egy ráépülő szakma.

Gyurmaúr(fi-relé)

értem, igen sejettem, hogy a képen látható oszlop nincs leföldelve, ergo a + tartó sem. Egyébként az NSZK-ban még számos helyen van csupasz légvezeték, mely a házat födémjére van rögzítve, azaz "háztól házig" fut és ugyanilyen csigácskák vannak ott is, igaz, nem 4 egymás mellett + 1 közvill, hanem 2-2 van egymás alatt és az alsó 2 kereszt tartóján van "fejjel lefelé" a közvill fázis szála. Milyen jó is az, amikor 1 házat felújítanak, akkor lehet bebugyolálni a 4 szabad vezetéket. Azon viszont érdemes elgondolkodni, hogy itt még mindig a '60-as években felszerelt 2x36W-os "normál" fénycsöves utcai "ostornyél" lámpák működnek, max csak 1-1 nagyobb csomópontban van TCL lámpa. A kisutcákban pedig 40W-os U fénycsöves lámpák világítanak, pedig egy "hangyapöcsnyivel" gazdagabbak nálunk...   

980POWER

Ezen a vonalon a TCL lámpák lettek kicserélve 1X 36W-os kompakt fénycsövesre.

tothgyula

Üdvözletem.
Azért ne általánosíts!
Gyulán tavaly 350 M Ft-ot költöttek közvilágítás felújításra és LED-es lámpákat szereltek fel igen nagy számban. Még kerékpár út felett is 4m-es csinos kandeláberekkel.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

980POWER

Mi pedig hamarosan fogunk ilyeneket felszerelni. Több településen is fejlesztették már a közvilágítást nem kis pénzért.