TN-C-S érintésvédelem

Indította Zoltán, 2012. április 25., 22:13:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marton

Idézetet írta: Zotya Dátum 2014. február 24., 01:01:39 DÉLELŐTT
Csak így meg azt nem értem, hogy akkor miért kell esetenként szétválasztani?
Mi lesz a szerepe a nullavezetőnek, ha szétválasztják a földeléstől?
Czapi-t kiegészítve: a N és PE vezető az azonos potenciál ellenére mégis másként kezeljük.
A PE vezeték a legfontosabb, ezt sokkal nagyobb körültekintéssel kell kezelni, ezt sosem szabad megszakítani a többi vezetékhez képest, mindig folytonosnak kell lennie. Ez az első amit bekötünk, kikötésnél meg az utolsó.
Az N vezető viszont üzemszerűen meg is szakítható, kapcsolható.

elektromajor

Látogasátok meg oldalunkat Cégünk létesítmények elektromos hálózatának teljeskörű érintésvédelmi-, tűzvédelmi szabványossági- és villámvédelmi felülvizsgálati ellenőrzési feladatait végzi.
[error]ADMIN által link eltávolítva[/error]

NagyPS


Gyurmaúr(fi-relé)

Ez egy "diszkrét" reklám volt, amiért máshol kemény pénzeket szokás csengetni, bájdövéj... ;) 8)

tothgyula

Tisztelt Cim!
Az Admin és a moderátor jóvá hagyta a hirdetésed?
Üdv: TothGyula felülvizsgáló.

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2015. november 06., 06:59:14 DÉLELŐTT
Az Admin és a moderátor jóvá hagyta a hirdetésed?

A "harmadik érzékem" azt súgja, hogy elektromajor egy ún. "Write only" felhasználó, aki csak ír, de nem akarja olvasni a fórumot, regisztrálásának egyetlen célja az üzleti haszonszerzés, amihez eszközként felhasználja az ingyenes fúrumo(ka)t.

helcs

Amúgy meg én mint villanyszerelő és amatőr honlapkészítő különbet csinálok.

nova

Igen nem éppen szép megoldása a szakmai reklámnak, egy szakmai fórumon.
Én inkább azt javasolnám, hogy a fórumon hozzászólásokkal szerezzél magadnak elismerést. :)
Mellesleg soha nem zárkóztunk el az elől, hogy a profilon belül megjelenítsétek elérhetőségeteket.
(Halkan jegyzem meg, ugyanúgy kattintható link jelenik meg.)

Hasonló, vagy egyéb kifogásolható esetekben, használjátok nyugodtan a hozzászólás jelentése gombot, az adott hozzászólás jobb alsó részén.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Az "Elektrotechnika 2015/10 -es számában Kádár Aba, Dr Novothny Ferenc írása jelent meg a Villamos berendezések és védelmek címmel. Ennek első része az Érintésvédelemtől az áramütés elleni védelméig szól. A cikk  szerintem nagyon jó összefoglaló történelmi távlatban való tárgyalása. Így még az idősebb szakembereknek is hasznos, nem beszélve a fiatalabb szakemberekről. A cikk a kezdetektől az uniós csatlakozásig tekinti át a szakterület fejlődését.

Könyves Kálmán

Még nem volt rá időm, de végig fogom olvasni, nekem is megakadt rajta a szemem!