10 A-es folytonossági vizsgálat

Indította S/K, 2018. május 04., 21:53:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

S/K Üdvözletem!
Van itt még egy szempont.
Azt írod, hogy az "épület körbe nem járható, a teljes utcahosszban beépülve épületekkel."
De milyenek a szomszéd épületek villámvédelmi rendszerei? Nem esik-e a védendő épület a szomszéd villámvédelmek védett terébe?
A régi 274-3:1981 sz. 4.4 szakasza foglalkozott ezzel a lehetőséggel. Természetesen kellett a szomszédok beleegyező nyilatkozata.
Üdv:TothGyula.

tothgyula

S/K Üdv!
Ha még aktuális a téma, az MSZ EN 62305-3:2011 sz. E5.1 szakasza írja: " Ha a szomszédos épületek rendelkeznek villámvédelemmel, akkor ezeket ajánlatos összekötni a vizsgélt épület villámvédelmi rendszerével."
TothGyula.

S/K

Üdv tothgyula!
Aktuális illetve folysmatban van. Méréseket elvégeztem, tervezőnek továbbítva. Várjuk a terveket.
Köszönöm a válaszokat, ezt a szomszédos épületekkel való összekötést megemlítem a tervezőnek.Az elején volt olyan felvetés hogy nem lesz levezető a homlokzaton a levezetés rá lesz kötve a a két oldalon lévő  ház levezetőjére plusz a pillérben található levezetők lesznek. A válasz az volt hogy akkor az épület nem rendelkezik önálló villámvédelmi rendszerrel.

tothgyula

S/K Üdv!
Ez az önálló villámvédelmi rendszer, a szomszéd épületek bevonása nélkül gyengébb (sebezhetőbb) lesz, hiszen a szomszéd épületekkel való  összekötések csak javítanak a villámáramok eloszlásában.
Ezért is írja ajánlásképpen és nem kötelezően a szabvány.
De döntsön a tervező, az ő felelőssége és joga.
Üdv:TothGyula.