Házi hangstúdió létrehozása tíz emeletes panellakásban.

Indította krisz1986, 2012. március 17., 18:48:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Na errõl már meséltem nektek! Kérdésem a következõ? Milyen megoldásokat ajánlatok arra,hogy a stúdió áramellátása biztonságos legyen. A terhelés miatt a felvétel kellõs közepén ne verje le a biztosítékot egy egy berendezés. bejövõ keresztmetszet,fi relék és a többi mennyire érdemes tervezni és mennyibe kerül. A berendezések középkategóriásak. A lakás csak stúdióként szolgál. Három helység van plusz mellékhelységek. És egy konyha sarok.

JUVILL


A terhelést, a teljesítmény igénybõl ki lehet számolni. Ez meghatározza a betáplálás keresztmetszetét. Ehhez fel kell mérni az épület villamosenergia ellátását, hálózatát. Feltételezem, hogy a fogyasztást is külön kellene mérni. Nem árt, ha vizsgálatra kerül a belsõ villámvédelem is. Már csak azért, hogy egy "nagyobb szikra" miatt ne szálljon el minden.

czapi

Vajon kinek jut eszébe hangstúdiót építeni egy tízemeletes panelba :)
Nem tudom elképzelni, hogy ennyire lemaradtam hangszigetelés terén.

JUVILL


Feltételezem , annak akinek erre szüksége van.
Nem szokványos, de kivitelezhetõ, igaz nagyobb a költség, mint egy "zajbiztos"területen.:)

krisz1986

Akad és jó hatásfokkal. Igaz kicsi de akad. A pénz nem vett fel mindenkit. A nagy stúdiók is így kezdték. A fogyasztás külön mérését támogatom én is. Ebben az iparágban erõsítõk föl és elõérõsítök hada mûködik. Legalább 4-5 CD DvD magnókazetta és lemezjátszó is szerepel. Plusz a számítógépek. Nagy lesz a betáp keresztmetszete mert sok készülék szinte egyfolytában dolgozik. Egy felvétel elkészítése több óra akár. Én levédeném egy 25 A firelével. Vagy erõsebb legyen mert leoldaná állandóan? Még sok kérdés marad nyitva így is. Mert a lakásban egy fi relé sor már fel lenne szerelve és kiszakaszolva a helységek. És pluszba tennék ide egy külön firelét pluszba és innen haladnák abba a helységbe hol a berendezések vannak. Itt is kialakítanák szintén egy relésort és ezen elosztanám az áramköröket tovább tehát erõsítõk,pultok stb. Juvill barátom arra a kérdésre keresem a választ ami felmerült bennem: a fogyasztásmérõre konkrétan hitelesített mellékmérõre gondoltál vagy olyat amik digitálisak és a boltban kaphatok? Ezt is külön relével védem gondolom? A védõföldelés kialakítását is ellenõrizni kell ugyebár. Mert ha már ilyen tenderbe fog valaki akkor újrahuzalozom az egész lakást.

JUVILL


Ez az almérõs fogyasztásmérés nem az igazi. Én külön betápot, külön mérõt javasolnék. Kérdés mennyi a teljesítmény igény.
Ha jelenlenlegi elbírja, akkor nem biztos, hogy erre szükség van.
Érintésvédelmi felülvizsgálat az nem árt.

krisz1986

Azért az újrahuzalozást megcsinálom fõ a biztonság. Mennyibe kerülne a másik betáp és a fogyasztásmérõ mert ha már csináljuk akkor legyen preciz ugye? Mert a világítást a meglévõ betáp is kiszolgálja. De a berendezésket külön szeretném teljesen kezelni. Megkönyítené a hiba keresést is ha üzemzavar van. És átláthatobb lenne. Ezt az új fogyasztásmérõt természetesen lakáson belül tudnám elképzelni. És ha jól gondolkodom itt is falba sülyeztet méröszekrényt kell majd telepítenem. A felülvizsgálatnál gondolom más rendelkezések vonatkoznak ide mert a lakás nem lakásként funkcionál hanem telejsen más funkcioja van. Mit mond erre a szabvány?

nova

Hát azért megnézném a szomszédok mit szólnak egy panel házban egy hangstúdióhoz ahol egész nap "hangoskodnak". A panel lakások nem éppen a jó hangszigetelésükrõl híresek.
A másik fogyasztásmérõt biztosan nem fogod bevésni a falba mivel panel házról beszélünk. A panelokban a folyosókon vannak általában elhelyezve a fogyasztásmérõk. JUVILL elsõ hozzászólásában már megadta a választ a teljesítmény felmérést illetõen. A kérdés viszont az, hogyha a lakás funkciója megváltozik akkor miért nem lehet a régi fogyasztásmérõt használni? Teljesítmény szempontjából érdekes lesz még a felszálló ágak keresztmetszete is, mert ha az nem megfelelõ akkor már egészen más történetrõl beszélünk.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Ehhez tudtommal az õ belegyezésük is kell. Ne kérdezd hogy csinálta az ürge anno de megszerezte. Fogyasztásmérõ. Hát nézd amennyire csak lehet fügétleníteném az egészet. Meg igazándiból hibakeresés egyszerûsítése miatt gondoltam. Meg azért is mert fõ a biztonság. Most gondolj bele leáll az egész mindenség mert valaki felkapcsolta a világítást. Amúgy meg itt elégé nagy a teljesítmény mert az ilyen munkánál sok elektromos eszköz üzemel egyszerre.

nova

Akkor még mindig ott tartunk, hogy meg kell határozni a villamos teljesítmény értéket. Megfelelõen méretezett villamos hálózattal és megfelelõen kivitelezett villanyszerelési hálózattal nem kellene, hogy hibajavítással töltse a villanyszerelõ a késõbbiekben az idejét. Egy panel lakás energia ellátását a gerinc hálózat befolyásolja. Ha nagy biztonságot akarnak, akkor kell a tetõre egy diesel generátor, szünetmenetes áramforrással kiegészítve és akkor még nagy áramszünetkor is lehet hangoskodni. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!