Villanyszerelés Ausztriában (Ungarische Elektriker in Österreich)

Indította nova, 2018. január 02., 19:31:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Ausztriai villanyszerelési tapasztaltok, tudnivalók, hasznos tanácsok.
Közeli szomszédos ország, vajon milyen eltérések vannak a náluk alkalmazott villanyszerelési megoldásokban?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

S/K

Amit láttam: minden fogyasztónak külön áramkör (1 dugalj 1 biztosíító, 1 világítás 1 biztosító) és 1 modulos áram-védőkapcsoló ami egybeépítve a túlterhelés védelemmel. Ez van minden áramkörön.
Amúgy nem kell odáig elmenni, Sopron után már szinte (legalábbis az új építésűek) is így vannak szerelve. Amit én láttam.

980POWER

Az igen, bár ez már a ló másik oldala, vagy csak a határé? Itt nálunk meg: Fi relé az minek, eddig is megvoltunk nélküle. A másik verzió amikor szabad kezet kapok, de van határa: költséghatár, ami kicsi.

papo

Elő van készitve, hogy inteligens vezérlésre.
Nem értem ezt a német reklám filmet, bohozat lenne, vagy valóság, mert mindkettőnek pocsék.https://www.youtube.com/watch?v=Fw0XT30uwh0&app=desktop 8. perctől van "szerelési" mód a villanyszerelésről.

Most látom Németre is van külön rovat, átrakható oda.

Fecó


Novill

Gondolom az idősebb szakik kritikusan nézik ezt a szerelési módot  >:(.  Vagyis nem kell tőle még elájulnunk szerintem. Tudom ez a jövő iránya ami már nálunk is megtalálható.  Főként amikor csak az ér szigetelt gipszeli le. A kábeleket mindenhová be van rakva. Igaz a bus vezeték már ki van építve az intelligens villanyszereléshez.

Fecó

Az biztos hogy a videó elkészítését sem a VSZM, Pipelife sem a Symalen nem volt hajlandó támogatni :)

nova

Hát igen, mi nem ehhez vagyunk szokva, hogy a kábelt bevakoljuk. :)

De hogy a témát visszatereljem kicsit a tényleges tapasztalatokhoz a külföldi, jelen topikban az ausztriai villanyszereléshez.
Nekem Bécsben volt olyan tapasztalás, hogy ott nagyon szigorúan vették a firelé kötelező jellegű beépítését.
A helyi osztrák villanyszerelők hallani sem akartak arról, hogy legyen olyan áramkör melyet nem biztosítottak áramvédő kapcsolóval is.

Ja és angolul és nem csak németül voltak perfektek. :)
Igaz ezen még a takarító nő sem akadt fent. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

edvy9304

Mérőhelyeknél is hasonló előìrások lehetnek mint nálunk?
Jártam már Grazban, Bécsben, falvakban is, de nem láttam sehol légkábeles csatlakozást.

nova

Új lakóparkokban is földkábeles csatlakozásokat készítenek sok esetben nálunk is. Gondolom ott már régebb óta készítik földkábellel a csatlakozásokat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!