Geo tarifa és hõszivattyú

Indította Novill, 2011. december 09., 19:12:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Assszta, szelet vetettél és vihart aratsz! Komolyan mondom, ez olyan, mint a Muppet Showban a 2 öreg,aki fent ûl a zsölyén és folyamatosan nyomatja a negatív impulzust. Urak, szerintem ennyi vitriol után én inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan, miként mûködik ez a számomra lélegzetelállító rendszer, mik a tapasztalatok, hogyan is épül fel? Lehetne még pár fotót közzétenni? Természetesen, ez a fórum -többek közt- arra is jó,hogy "lehulljék rólunk minden gátlás,minden lánc" (Kovács Ákos nyomán) és képesek legyünk egymást kritizálni és a józan, minden sértéstõl mentes kritikát fogadni is, hiszen ha mástól nem,akkor egy vérbeli villanyásztól joggal várható el -pláne egy ilyen demonstratívvá tett szerelés esetén- a precíz, minõségi meló,hiszen nekünk kell lenni a fénylõ csillagnak ezen a nagy Magyar sittes, kókányos, ügyeskedõs szürke égbolton! Tehát, javaslom, hogy a Szelei és Juvill kollégák által kritizált apró hibákat mielõbb javítsd ki és akkor tedd közzé a képkollekciót, ha már fixfertigre kész lesz a rendszered, amelybe én már beleszerettem! Szóval, szívesen megtekinteném élõben!!  ;)

JUVILL


FR!

Szerinted miért ne foglalkozzon a kalapsínnel?
Annak miért nem kell érintésvédelem?
Attól még, hogy szekrényben van, nem jelent semmit.:)

Gyurmaúr(fi-relé)

Bennen is felmerült egy kérdés; mégpedig az, hogy a túlfesz levezetõk "elõtét" biztosítójának megfelel a "síma" kismegszakító? Vagy ez valamilyen "spéci", tehát nagy zárlatiáram toleráló kivitel??? 6A-es névleges Amperértékû elég? És esetleg "B"-s túlfeszvédelmi egységed van a méretlen ÉMÁSZ oldalon? Gondolom, a te hõszivattyús betáp oldaladon nem kell?! Egyáltalán kell a "B"-s cucc egy ilyen rendszer mellett, vagy az már túlzás lenne?  Ami a kalapsínt illeti; mûa szekrényben én sem szoktam bekötni a kalapsínt a PE rendszerbe. Ez fõben járó bûn??

JUVILL


Addig nincs baj, míg be van burkolva.:)

czapi

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. február 14., 22:09:43 DÉLUTÁN
arra lennék kíváncsi, hogy hogyan, miként mûködik ez a számomra lélegzetelállító rendszer, mik a tapasztalatok, hogyan is épül fel? Lehetne még pár fotót közzétenni?

Ez egy víz/vizes hõszivattyú. Egy 6m mély kútból szivattyú nyomja a vizet a hõszivattyún keresztül a két nyeletõ kútba, a víz 13°C ezt hûti le a gép kb. 9°C-ra. A kinyert hõmennyiséggel fûti a házat és elkészíti a használati meleg vizet. A puffer tartály 500l-es. Padló és falfûtés van, alacsony hõmérsékletû rendszer.

adatok 2010-03 -tól vannak:

flatskerrobert

        Nova!
Tegnap válaszoltam JUVILL feltett kérdésére, de valamilyen oknál fogva az írás eltûnt.
Lehet, hogy pont akkor volt rendezgetés a szerveren?

De ha nincs meg, nem baj leírom még egyszer.
FR.

Novill

Az életem során volt alkalmam több olyan ház villanyszerelését végezni, ahol nem igazán voltak kedvezõek a tapasztalatok. Most is szerelünk egy ilyen lakást. Most folyik a beüzemelése. Érdekes például, hogy a hõfokot a beüzemelõ szerint naponta 1 fokkal szabad emelni. Így legtöbbször a hõszivattyú villanyszerelését a beüzemelõ cég végzi. A grafikon szép, de kíváncsi lennék néhány dologra. Összehasonlítva (marketing nélkül) egy hasonló lakás kifûtéséhez százalékosan mennyivel olcsóbb, beleszámítva a befektetett villamos energiát, a megtérülési idõt és a beruházás költségét.

czapi

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. február 15., 08:52:47 DÉLELŐTT
A grafikon szép, de kíváncsi lennék néhány dologra. Összehasonlítva (marketing nélkül) egy hasonló lakás kifûtéséhez százalékosan mennyivel olcsóbb, beleszámítva a befektetett villamos energiát, a megtérülési idõt és a beruházás költségét.

Ez a saját házam, és nem állok üzleti kapcsolatba a forgalmazóval.
A ház adatok: 125m2, 370 léköbmétert fûtünk, a házba nincs gáz bevezetve.
A rendszer ára 2010-03:
elsõ kép

A hõszivattyúnak 2 betápja van, egy 3 fázisú GEO tarifás (08:00-10:00 és 16:00-18:00 között nem szolgáltatják) és egy 1 fázisú normál betáp, hogy mindig legyen vezérlés és keringtetés.

A villamosenergia árak:
második kép


Összehasonlítani nem tudom a költségeket, de kíváncsi vagyok a többi hasonló ház fûtési és használati meleg víz ellátásának adataira.

nova

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2012. február 15., 08:47:20 DÉLELŐTT
        Nova!
Tegnap válaszoltam JUVILL feltett kérdésére, de valamilyen oknál fogva az írás eltûnt.
Lehet, hogy pont akkor volt rendezgetés a szerveren?

De ha nincs meg, nem baj leírom még egyszer.
FR.


Nincsenek tervezett leállások és karbantartások, arról mindig idõben tájékoztatok mindenkit, hogy karbantartás lesz. :) Biztos el lett küldve a hozzászólás, nem léptett ki a rendszer?

Kalapsín földelése nagyon egyszerûen megoldható erre készített kis sorkapocs segítségével .

@czapi hát igen így nehéz az összehasonlítás, hiszen akkor lenne egyszerû összehasonlítani, ha ugyan annak az épületnek a mása lenne hagyományos fûtéssel megoldva. :) A szigetelés nyílászárok, stb. sok összetevõje van a költségeknek a fûtés szempontjából. Viszont elnagyolva lehet összehasonlítást végezni, ha valaki hasonló idõben építkezett mint te csak hagyományos fûtési rendszerrel. Mindenesetre jó kis táblázatot vezetsz. A GEO ár után a normál ár és a hõszivattyú 1 F KW pontosan mit tartalmaz?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

A vezérlés energia ellátását mi indokolja, hogy a nappaliról menjen. Tekintve, hogy a geo tarifa napi 24 órából 20 órában biztosít villamos energiát.