Geo tarifa és hõszivattyú

Indította Novill, 2011. december 09., 19:12:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Az ELMÛ -ÉMÁSZ területén használatos a geo tarifás mérõhely, most alakítottam ki egyet. Szerelés szempontjából az éjszakai vezérelt kialakítássál azonos. Azonos elõírások vannak a mérõhellyel kapcsolatosan, de olykor ahány ember jön ki mások a követelmények. Nekem elõször ki volt alakítva a nappali mérõhely, annak rendje és módja szerint be is kapcsolták. Ekkor már ki volt alakítva a geo rész is. Néhány hónapra amikor már be volt üzemelve a hõszivattyú, megkértük a geo bekötést. Most mások jöttek ki és bele kötöttek a mérõhelybe, az elõzõleg a kollégájuk által be kötött munkába. Végül ugyan bekötötték a geo-t. Kíváncsi lennék a mérõhely bekötéssel kapcsolatos áramszolgáltatói tapasztalatokkal kapcsolatos véleményekre. 

Továbbá a hõszivattyú mért hálózatának a szerelési elõírásaira. Mik a tapasztalatok az átvételnél?

czapi

A kábelezést úgy kell kialakítani, hogy az megszakítás nélkül csatlakozzon a GEO tarifás mérõdoboz kismegszakítója és a hõszivattyú betáp sorkapcsa között. Ha ez mégsem jött össze, rövid a kábel, akkor egy plombálható dobozba meg lehet toldani a kábelt.

Gyurmaúr(fi-relé)

Hûû,czapi, eezzz teccik; RUUULEZZZ! Kérdés: mivel a fotón nem tudtam kisilabizálni, melyik mérõ az, amelyik "keresi" a pénzt? Illetve a "piroskákon" túlmenõen mik vannak még a 2 db alsó, egyenként 24 osztásegységes henselekben? Illetve, ami a legfontosabb; mennyibe "fájt" ez a cucc az ügyfelednek? Gondolom, nem 1-2,de nyílván nem is 20 év a megtérülési ideje... Gonolom, a hõszivattyú annyiból jobb, hogy az 24 órában mûködik, míg a napelem ugye csak pirkadattól alkonyatig (és nem Alkonyattól Pirkadatig, mint ahogy film címe szól... ;) )

czapi

Köszönöm!

Ez a saját házam fõelosztója.

Balra fent normál mérõ 3x20A.
Balra középen 3x6A kismegszakító, túlfeszlevezetõnek , 3 LEGRAND kapcsoló a 3 alelosztó szakaszolására.
Balra lent OBO túlfeszlevezetõ, LEGRAND IOBL fáziskapcsoló.

Jobbra fent GEO tarifás óra 3x10A.
Jobra középen 3x6A kismegszakító, túlfeszlevezetõnek, 3x6A kismegszakító az LEGRAND IOBL szûrõk és a LEGRAND IOBL fáziskapcsolónak,.LEGRAND IOBL szûrõ.
Jobbra lent OBO túlfeszlevezetõ, LEGRAND IOBL szûrõk.

A LEGRAND fáziskapcsoló és a szûrõk az intelligens ház megoldás részei.

Az IOBL rendszer mûködése a vivõáramos (PL) technológián alapul. Ez azt jelenti hogy az utasításokat , a vezérlési parancsokat a 230V-os hálózaton keresztül továbbítja. Ez azt jelenti, hogy minden intelligens szerelvényhez be kell kötnünk a nullát is.
Tehát annyi plusz huzalozással jár, hogy minden kapcsolókhoz le kell húzni a nullát is, mert nem tudhatjuk hogy késõbb nem lesz-e cserélve inteligensre.

Szelei

Idézetet írta: czapi Dátum 2012. február 14., 08:58:13 DÉLELŐTT
A kábelezést úgy kell kialakítani, hogy....

Nagy tisztelettel meg jegyezném hiányolom mind a kábelsaru, mind az érhüvely használatát. Ha már mintakén töltesz fel képet én erre is figyelnék. :-[

JUVILL


Szelei kollégával egyetértek.
Bocs, még egy apróság a mintaképhez.
Én a tömszelencéket is hiányolom.

Szelei

Bocs azt hirtelen nem is vettem észre viszont a szobában mutatós aranyozott konnektoroknak sem sok keresni valójuk van egy idõszakosan nedves térben. Itt csapfedeles csatlakozókat kellett volna fel szerelni (van süllyesztett kivitelben is). >:(

JUVILL


Elnézést a megjegyzésért.
Az elosztó 35x7,5-ös kalapsínjének nincs érintésvédelme.
A csõhálózatok nincsenek EPH-ba kötve.

czapi

A kalapsín valóban kimaradt.
Az alsó két kép félkész állapotot mutat.
A  csõhálózatok be lettek az EPH-ba kötve.

flatskerrobert

       Ha jól látom a PLC kimenetei közül csak egy van használva, akkor biztos még nincs teljesen kész a szekrény. A bemeneteket mi vezérli? A kalapsínnel ne foglalkozzál, viszont az EPH az fontos, de látom az már elkészült.
Kívánom, hogy minél kevesebb villanyt és gáz számlát keljen fizetned.
FR.