Zárlat után nincs áram

Indította vadito, 2015. szeptember 02., 19:18:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

vadito

Kedves fórumozók,
egy örökölt panel szétszedését/felujítását kezdtük meg épp. Estére gondoltuk visszakapcsolni a világítás de egy zárlat miatt a benti kismegszakító visszakapcsolásakor leoldott az óraszekrényben levő kismegszakító. A zárlatos dolgot szétszedtük, a kintit vissza lehet kapcsolni, mégsincs áram. A bejövő fővezeték kapcsán sincs áram az elosztótáblán. A kérdésem az lenne, hogy miért? Minden kismegszakító le van kapcsolva a lakásban, zárlat már nincs. Holnap hívok szakembert aki megcsinálja, de addig is adjatok valami ötletet, hogy mi lehet a gond. A kinti szekrényben két megszakító van, az egyiket a szabványosító villanyászok rakták fel, a másikat az elmű az óra mellé. Csak a saját ment le, az óra melletti nem.

980POWER

A "saját" kismegszakítót kellene leellenőrizni hogy, ha fel van nyomva, van-e fázis mind a két felén. A kismegszakítónak is van egy utolsó leoldása, lehet hogy ez volt az. Már én is jártam így csak az plombált kismegszakító volt. Némileg a képen látszik is az elkormozódás, gyakorlatilag annyira beégett, hogy nem volt képes kapcsolni.

tothgyula

Üdvözletem.
Ez lehet valamelyik kismegszakító(vagy a plombázott vagy a másik általad említett) mechanikus hibája is .Többször kapcsold le-fel.Az is lehet,hogy már fel sem  jön a plombázott alá a fázis. Másik kérdés, hogy nulla és PE biztosan van?
KI tudod csengetni. Esetleg nem lett megfúrva a mért fővezetékí?
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

vadito

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a tippek jók voltak. A gond az ELMŰs kismegszakító volt, ami látszólag fennmaradt, gyakorlatilag viszont nem. Többször kellett kicsit erélyesebben fel-le kattintatnia a mesternek mire valóban felkapcsolt és nem csak úgy tűnt. A régi bakonyművekes megszakítókról többen mondták már ezt, de azt hittem, hogy az újakkal ez már nem fordul elő.