Szélkerék gyakorlati alkalmazása

Indította nova, 2011. március 12., 10:28:00 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Érdekelne találkozott-e már valaki szélkerék alkalmazásával, nem ipari méretekben elsõsorban, hanem akár egy családi ház vagy kisebb ipari létesítmény esetében.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

zsozsó

Családi házaknál szerintem nem túl jó ötlet a félerõmûvek alkalmazása a nagyfrekvenciás zaj miatt.

nova

Léteznek már olyan szélkerekek amelyeknek a tengely kialakítása hosszirányú ezáltal nem lép fel nagyfrekvenciás zaj.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

fügelaci

Ez a téma engem is érdekelne. Egy horgászegyesület gazdaságisa lévén gondolkodom egy ilyen eszköz felállításán, és vízszivattyút hajtanék vele, víz keringetésre, vagy a földbõl kiszivattyúzásra. Kíváncsi lennék, mekkora kellene mondjuk egy 0,75 kw-os motor hajtásához. Meg persze az ára is érdekelne.

nova

Víz felhajtására léteznek olyan szélkerekek amelyek egybõl a kútból szívják a vizet a medencébe.
A villamos energia felhasználására szánt szélkerekekhez  szükség van energia tárolásra is, ha a hálózatba nem táplálsz vissza vagy nincsen erre lehetõség.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

980POWER

Már építettem egy szélkereket. ,,Amit találsz, abból élj" elv alapján.  ;D Egy Skoda 100 generátorát hajtotta. Akkora energiát nyeltek el az áttételek, hogy a generátor, ép hogy csak képes volt a minimális üzemi fordulatszám elérésére, a töltésjelző lámpa igencsak nehezen aludt el.  Mivel nem volt stabil állványon, egyszer csak eldőlt, és ezzel egyűt, a szélenergia hasznosítási projektem is kényszer pihenőre ment, igaz az óta már egy diploma készült belőle a családomban. Nem adtam fel, de igencsak halogatom, komoly hajtómű kell kicsi ellenállással, de ne érje el a gyári szélkerék árát a házi készítésű, mert akkor már nevetséges lesz az áldozatos munkánk. Vízi erőmű is érdekelt, de az már egy másik téma.

Atis57

Idézetet írta: zsozsó Dátum 2011. március 13., 11:28:58 DÉLELŐTT
Családi házaknál szerintem nem túl jó ötlet a félerõmûvek alkalmazása a nagyfrekvenciás zaj miatt.
Sziasztok!
Nem tudom érdekel-e még valakit?

A 80-90 s években volt divatja a szélkerekes áramtermelésnek. Sajna mindenkinek rossz tapasztalata volt vele .
Havi 4 órában jól termelt , kb 10-20 órában éppen adott energiát (1/3 alatti teljesitménnyel )
s a többi  700 órában Éppen állt ,hogy mindenki megcsodálhassa.!
teljesen mindegy , gyári, házi --kicsi, nagy stb
Olyan helyen lenne létjogosultsága ---ahol valaha szélmalom volt !Az országban 20 helyen?

Atis57

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2014. július 15., 23:29:25 DÉLUTÁN
Már építettem egy szélkereket. ,,Amit találsz, abból élj" elv alapján.  ;D Egy Skoda 100 generátorát hajtotta. Akkora energiát nyeltek el az áttételek, hogy a generátor, ép hogy csak képes volt a minimális üzemi fordulatszám elérésére, a töltésjelző lámpa igencsak nehezen aludt el.  Mivel nem volt stabil állványon, egyszer csak eldőlt, és ezzel egyűt, a szélenergia hasznosítási projektem is kényszer pihenőre ment, igaz az óta már egy diploma készült belőle a családomban. Nem adtam fel, de igencsak halogatom, komoly hajtómű kell kicsi ellenállással, de ne érje el a gyári szélkerék árát a házi készítésű, mert akkor már nevetséges lesz az áldozatos munkánk. Vízi erőmű is érdekelt, de az már egy másik téma.

Szia!
egy táblázat az elméleti kinyerhető teljesitményekről! Itt nalunk a 2,8m/s  érdemes számolni. Mint látható hatalmas üzlet lessz ebből!

Simon Endre

Azért nem kell túlzott reményeket kergetni. Három évíg kisebb nagyobb megszakításokkal követtem egy "házi szélerőmű" életútját. Ez idő alatt kétszer feküdt meg szó szerit(!) a profi (nem barkács) szélgenerátor. A felhasználói oldala (energiahasznosítási) nem volt publikus lehet hogy csak szabadtéri presztizs látványelem volt de még ebben sem bizonyult tartósnak. Én csak függőleges tengelyűben gondolkodom ezt kb. tíz éve követem a néhány méterestől a mostani huszonx magasságúíg. Ne vedd politikai színezetünek, de a kisérleti  telep és fejlesztési bázis Felcsúton van a bicskei oldalon. A legmagasabb építésü tudomásom szerint tartószerkezetileg gyengélkedett és kimúlt. Gondolom a kezdeti mintadarab a néhány méterével még nagyon tartósnak bizonyult ezt kéne lekövetni. A csatolmányon a Gyermely-Bajna közti szélkerék látható, errefelé ugyancsak vad szelek jellemzőek a tőle néhány száz méterre lévő nádtetős ház is néhányszor ki lett "csomagolva".

Atis57

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2020. január 07., 20:50:32 DÉLUTÁN
Azért nem kell túlzott reményeket kergetni. Három évíg kisebb nagyobb megszakításokkal követtem egy "házi szélerőmű" életútját. Ez idő alatt kétszer feküdt meg szó szerit(!) a profi (nem barkács) szélgenerátor. A felhasználói oldala (energiahasznosítási) nem volt publikus lehet hogy csak szabadtéri presztizs látványelem volt de még ebben sem bizonyult tartósnak. Én csak függőleges tengelyűben gondolkodom ezt kb. tíz éve követem a néhány méterestől a mostani huszonx magasságúíg. Ne vedd politikai színezetünek, de a kisérleti  telep és fejlesztési bázis Felcsúton van a bicskei oldalon. A legmagasabb építésü tudomásom szerint tartószerkezetileg gyengélkedett és kimúlt. Gondolom a kezdeti mintadarab a néhány méterével még nagyon tartósnak bizonyult ezt kéne lekövetni. A csatolmányon a Gyermely-Bajna közti szélkerék látható, errefelé ugyancsak vad szelek jellemzőek a tőle néhány száz méterre lévő nádtetős ház is néhányszor ki lett "csomagolva".

Szia!
Ezen a részen volt szélmalom valaha? Tehát jó szélcsatornás rész esetleg. ?
Mert én Borsodban játszadoztam, kisértem figyelemmel  a másokét stsb stb.
Ott soha nem volt szélmalom egyse !
Hát az eredmény is pont olyan lett.= 0 közeli.