Ion kazán

Indította ELEKTOR-KALANDOR, 2013. március 03., 06:20:11 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

ELEKTOR-KALANDOR

Az oroszok is fejlődnek ,pedig  energia nagyhatalom.
Galan ionkazánok 1992 óta - Muzsiketi kft. a Galan ionkazánok hivatalos importőre   Érdemes felkeresni ezt az oldalt.

czapi


Laandro

A működési elve ennek a kazánnak engem a régi, azóta betiltott elektródás merülőforralókra emlékeztet. Egy pár kiragadott kifejezés a kazánnal kapcsolatban: zárt fűtőrendszer, műanyag csatlakozócsonkok fém csövekhez, jó és ellenőrzött földelt rendszer, közvetlen a fűtőközegnek átadott elektromos energia.
A kazán gépkönyvében az érintésvédelemre vonatkozó rész ,,titkosított", talán  leválasztás vagy törpefeszültség?(vízkezelő berendezésnél találkoztam ilyennel)
A 90% feletti hatásfok meggyőző, viszont a biztonságos üzemeltetéssel kapcsolatban (áramütés veszélye) vannak fenntartásaim, főleg a házilag készített berendezésekkel szemben.

flatskerrobert

Megjegyzés: 
 
   Kíváncsi lennék egy éves üzemelés után a belsejében a vízkőképződés kialakulására. Első feltöltésnél egy 20-25 Német keménységi fokú vizet le kell lágyítani egy 5-7 fokra. Nullára nem lehet mert nem fogja felmelegíteni a vizet.
Az igaz, hogy csak egyszer kell a feltöltésnél lágyítani a vizet ill. csak az utánpótláskor.
Nekem csak gőzgenerátor üzemeltetésével van tapasztalatom, de az épp elég volt, mondjuk más a funkciója.
   Ettől még lehet, hogy jól működik. Azért kíváncsi lennék a villanyszámlára is. >:( [size=78%] Bár egy pályázatos 10-15 KVA napelemmel, már lehet, hogy jó lenne, egy átlag családi háznál Csak hányan tudják ezt megfinanszírozni?[/size] :-[ 
FR.

czapi

Kíváncsi lennék a  Galan ionkazánt lehet-e ÁVK-ról üzemeltetni, ha nem akkor mennyi áram folyhat a földelő vezetékén?

Atis57

Idézetet írta: czapi Dátum 2013. március 03., 21:53:59 DÉLUTÁN
Kíváncsi lennék a  Galan ionkazánt lehet-e ÁVK-ról üzemeltetni, ha nem akkor mennyi áram folyhat a földelő vezetékén?

Szia!
gyógyszertárakban  találkoztam vizdesztillálóval---meg pékségben gőzgenerátorral.
Mind a kettő a klasszikus ion kazán.
Persze jobb kivitelben --elektronikus vezérléssel ,igy állitható a fűtő áram.(mágnesszelep --vizszint )
A 3f és a Nulla érintkező belül van  a szigetelt házban . 1/2 év alatt annyi vizkő képződik benne ,ráadásul alig lehet leszedni az elektródokról.(bár a 70C fokos tömény sósav , utána kénsav,majd sósav  jó lessz !esetleg salétromsav !)
A védővezető a kivezető csöhöz van kötve .
Természetesen szökik az áram és még a 100mA -s ÁVK is le tudja csapni.! !
elég fura áramutak is tudnak keletkezni, más-szomszéd  lakásokban is levágodhat a 30mA ÁVK.
De egy gyóygszertári laborban ez alapvető eszköz.! Meg a pékségben is.(kelesztő )

Simon Endre

Amikor  a Nokiánál dolgoztam kb. fél évig ezeket javítottam tucatszám. Az eredetileg cserélhetetlen hálóelektródák nem sokáíg bírták nem is tartósnak szánták őket. Vizkövezéskor, (mert spóroltunk) csak-csak eltörtek a porozussá vált elektródák és a ponthegesztések is . Itt csak háromfázisú kb.35A-es rendszerben történt a gőzfejlesztés. A vízkő ellen folyamatos vízutánpótlással "védekeztünk" és a kihülőben lévő mésziszapos maradékot levegő befuvatással lebegtetve kiengedtük külön(!) csatornarendszeren a szennyvízbe. A párásítók a klimarendszerbe dolgoztak be és nagyon precíz központi vezérlés adta meg  az aktív gépüzemszámot és a szabályozási sávban lévő ÁRAMÁT. Az áramot a szint csökkentésével és növelésével befolyásolta a vezetőjelre felfűzött szabályozó. A vízlágyítás központi volt és 10,5-12 közötti keménységen tartotta, ha evvel lejjebb mentünk a gőzcsőbe is befolyt a tápvíz mert nem volt kellő vezetőképessége és max. elektróda sem "látta" a szintet. A gyors elektróda pusztulás miatt vastag kb. 6mm-es sst spirál lett bevezetve felületazonos  jellemzővel. A két fél üvegszálas polészterbőll összeragasztott házat középen kettévágtuk és fém!!! pánttal fogtuk össze, hogy ne kelljen eldobni és javítani, vízkövezni lehessen. A ház (tartály) induláskor "világított" mikor töltéskor a víz elérte az elektródákat. A víz(?) ívet húzott. ÁVK nem volt a rendszerben és később az összefogó pántokat be kellett vonni az érintésvédelembe mert  volt olyan gépkezelő aki  a zárt fém szekrényben üzemelő tartály hőfokát kézzel "tesztelgette". A Nordgreen gyártmányu berendezésekben nagyon ismerős mosógép, bojler és akvárium, szerelvények üzemeltek. Az elektródák áramát figyelő "áramváltók" 60A/4-20 mA-es távadók voltak, mivel  nem volt hozzá dokumentáció vissza kellett fejteni a kapcsolását, én ott evvel lettem befutott.

KábElemér

Azért az sokat elárul a témáról, hogy a http://iontherm.eu oldalon más Adidas cipő outlet található  8)

De itt van egy jó cikk az ionkazánokról:
https://gepagy.blog.hu/2015/02/10/ionkazan_a_gazdasagtalan_villanyfutes