Teljesítménybővítés felülvizsgálata

Indította horgaben, 2015. szeptember 19., 06:14:38 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

horgaben

T.Fórumozók.
A következő szituáció állt elő. Teljesítménybővítést kértem az elműtől 1-ről 3 fázisra + még Ampert is igényeltem,meg vezéreltet is. Megbíztam egy regisztrált villanyszerelőt ,aki az ajtón kívülre  kihelyezte ,bevéste az új villanyóra szekrényt behúzta az új 10-es kábeleket,stb.
Társasház révén vannak felszáló strang vezetékek MKH 25mm2 emeletenként egy egy bekötődobozzal.Innen lettek indítva az új 10mm2 mkh-k az uj mérőszekrényhez.
Na és innentől érdekes a helyzet,mert úgy kötött rá a rendszerre a reg. szer.,hogy a régi hozzám bejövő 6-os alu vezetéket vágta el és arra kötötte rá a 10-es mkh-t. Tehát most úgy néz ki a helyzet,hogy vannak a 25mm2-es fővezetékek amire csatlakoztatva van a régi 6-os alu vezeték és kb 5cm után van rákötve a 10-es mkh az alura.   Kérdem én így mi értelme az egésznek. Mondtam is a szerelőnek hogy ez így nem jó,de be akarja beszélni nekem ,hogy ne foglalkozzak vele ,jó ez így .Kinek milyen felügyeleti szervnek lehetne szólni ,hogy vizsgálják felül a reg szerelő munkáját.,és van e költsége egy felülvizsgálatnak.

nyaki

Üdv!
A kialakítás helytelen, a szolgáltató nagy valószínűséggel nem fogja átvenni. Gondolom teljes kikapcsolást kellett volna kérni a szolgáltatótól, hogy a megfelelő kötést ki lehessen alakítani, de ennek költségeit és az ezzel járó papírozást akarta a szerelő megspórolni.
Részedről egyenlőre nincs teendő, a felelősséget a reg.szerelő vállalja. Persze ha már ki is fizetted a munkadíjat, akkor az a Te nyűgöd is lehet, mert vannak érdekesen hozzáálló emberek.
Remélem nem ez lesz a fennforgás. ::)

tothgyula

Üdvözletem!
Egy véleményen vagyok Nyaki véleményével.Kötelezni kell a Tisztelt regisztrált szerelőt, hogy megfelelő kötőelemmel végezze el a kötéseket és mérjen hurkot, majd bocsássa rendelkezésre a jegyzőkönyvet. Vizsgázott ebből, tudnia kell!Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

horgaben

Üdv. Szerintem egyszerűen csak lustaság,mert a háznak van főkapcsolója ill.vannak porcelán főbiztosítékok amiket csak ki kellett volna szedni az áramtalanításhoz.
Az elművel meg az a baj ,hogy rohadtul nem érdekli ,hogy hogy vannak a kötések csak meglegyen a papírmunka meg szabványos legyen az új csiriviri  mérőhely és be legyeen fizetve a csatlakozási fejlesztési díj.

helcs

Ha jól értem akkor a két új fázist azt bekötötte, a harmadik meglévőt pedig vágta és úgy kötötte be ?

horgaben

Nem .nem jól érted ,mert társasházról lévén szó szintenként több lakóhoz vannak leágazások ,így a másokhoz bemenő másik fázisok (régi ház lévén 6-os alu) vezetékeire csatlakozott rá ,és nem az ott lévő új 25-ös fővezetékre.