Eurotest 61557 tapasztalatok

Indította zsozsó, 2010. november 14., 08:56:11 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Zappa

Én is mindig áthidalom az Ávk-t,nem mindegy hogy meddig tartom fel a munkát.Z Loop-ban egy mérés egy másodperc mentéssel együtt,Rcd-ben meg legalább fél perc. A legvégén befejezem egy Ávk teszttel.

pillangó

Most szeretnék érintésvédelmi mûszert venni. Az Eurotest 61557 most kedvezõ áron kapható. Az a kérdésem hogy nem okoz-e problémát a sok funkció egy mûszerben. Ha van valakinek más  típusú  bevált mûszere, kérem írja meg, hogy összehasonlíthassam.

Novill

Nem, legfeljebb nem tudod kihasználni.  Ha egyáltalán megveszel hozzá minden adaptert.

rabszolga

Idézetet írta: pillangó Dátum 2011. szeptember 08., 22:18:36 DÉLUTÁN
Most szeretnék érintésvédelmi mûszert venni. Az Eurotest 61557 most kedvezõ áron kapható. Az a kérdésem hogy nem okoz-e problémát a sok funkció egy mûszerben. Ha van valakinek más  típusú  bevált mûszere, kérem írja meg, hogy összehasonlíthassam.
Én már használtam sok mûszert, (Instaltest, Eurotest, XE, Fluke 1653B, és legvégül ÉV univerzál  :))
Mindegyik jó, az áruk szabja meg, mennyi funkció van a mûszerbe építve. Tehát az ár tükrözi a tudást is. A helyedben én használtan keresnék elõször, ezeknek a mûszereknek nem szokott bajuk lenni. Amennyiben mégis elõfordulna, az javítható az itthoni forgalmazóknak köszönhetõen. A használtak pedig nem olyan brutális árúak mint az újak. Én vettem új mûszert is, de mondhatom, amit használtan szereztem be, annak sincs semmi baja. Azzal mérek, a másik csak tartalék.
A funkciók tömegével szerintem sincs baj, nem kell õket használni, ha nem akarod és nem zavaróak.
A pénztárcád dönt, melyiket veszed... meg persze az esetleg meglévõ speciális igényeid. Nekem nem voltak rossz tapasztalataim a fentiekkel.

Attila

Üdvözlök mindenkit!
Egy újabb kérdésem volna! Ha lehet... :)?
Az EUROTEST 615577  mûszerem  három mérési módban   a  Z LOOP,-ban , valamint a Z LINE-ben is azt írja ki hogy:   " Nincs meg az A4113 " !
Nem reagál semmire!
A  " Kezelési utasítás "-ban nem találtam semmi erre vonatkozót!
Rossz a mûszer?
Köszönöm a segítséget!
Attila

Novill

Nekem is kiírta valamikor, de valahogy a méréseket sikerült megoldani.

Az 1143 rendelhetõ tartozék: Impedancia mérõ adapter (pontosság: <0,5 mohm) Euro Z 290 A, mindössze: 276.270.- Ft

nova

Ha megkeresed az oldalon a mûszer típusát és ott a rendelhetõ tartozékokra kattintasz ott is megtalálható. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Attila

Köszönöm szépen a gyors  válaszokat!
Megnéztem ! >:(
És valóban úgy van!
277eFt! Még jó hogy lehet kapni!
Köszönöm még egyszer!
Attila

Molnár Viktor

Novill!
ÁVK-t átkötni? ez nagyon ÉV univerzálos megoldás.

Novill

Igen! Egyébként sokáig működött is így a mérés, a második kalibrálás után tértem át.  ÁVK esetén tudom, hogy a műszer csatlakozóját a nullára ( kék vezeték), PE vezetőre ( zöld vezeték) és a fázisra ( fekete vezeték) csatlakoztatjuk. De ÁVK esetén RCD állásban mérsz hurokellenállást, és gyorsan?