Wago 224-be több vezeték

Indította kovacs_tizedes, 2014. június 23., 14:25:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

kovacs_tizedes

Üdvözlet!

A Wago 224 világítási kötőelem világítótest felőli (a rugós, sodrat fogadására alkalmas) végébe lehet több vezetéket dugni? (Illetve lehetni lehet, de szabad-e/célszerű-e...)

Van egy négytagú csillárom, amit egy kétsarkú kapcsoló kapcsol, de jelenleg az egyik sarokra van bekötve mind a négy foglalat. Valószínűleg az előző bérlő eltalálta létrával az egyik tagot, úgyhogy ha már azt úgyis cserélni kell, használatba venném a teljes kapcsolót, de nem biztos, hogy elfér benne enélkül a manőver nélkül a szükséges számú 224(-112).

Eredetileg 4x40W halogén izzó volt benne, ezt kicseréltem 4x9W kompakt fénycsőre, de ugye elképzelhető, hogy a következő bérlőnek újra a halogén lesz a kedvence.

A lámpatestet még nem vettem le (várok a foglalatra), de nem tűnik túl nagynak a rendelkezésre álló tér.

Köszönöm a tanácsokat!

Simon Endre

Légy üdvözölve !
Én nem csinálok belőle nagy ügyet az osztott lámpatesteknél, (csillároknál) összesajtolom a összetartozó végeket egy alkalmas méretű kopasz érvéghüvelybe, és zsugorcsővel összezárom a köteget és egyharmadíg az érvégighüvelyt is. Így a helyigény kicsi megbontani álltalában a lomisok godja, ha azt megéri a lámpatest. Még egy kis eligazítás, ezen a fórumon a " WAGO-zás" tabu. Olvass egy kicsit visszafelé is!

kovacs_tizedes

Köszönöm a választ, végülis logikus.

Elnézést, ha valakinek a lábára léptem. Elolvastam nagyjából az egész fórumot az elmúlt pár hónapban, valóban érezhető helyenként némi disszonancia a W**goval kapcsolatban, ugyanakkor a kérdés konkrétan erről az eszközről szólt, nehéz ezt a megnevezése nélkül feltenni...

Csak a kíváncsiság és az okulás kedvéért, melyik az a téma, ami miatt Voldemort lett?

Simon Endre

Helló látom még ébren vagy.
Az inkriminált témák:
" milyen kötőelemet használjunk....."
" megengedett-e a forrasztott kötés...."
Az akkor megfogalmazott hozzászólásaimat , még ma is jegelem mert ha azt akkor felteszem minden bizonnyal "sárga lapot" kaptam volna drága Novánk-tól

Szirty

Üdv kovacs_tizedes!

Idézetet írta: kovacs_tizedes Dátum 2014. június 23., 23:07:15 DÉLUTÁN
Elnézést, ha valakinek a lábára léptem. Elolvastam nagyjából az egész fórumot az elmúlt pár hónapban, valóban érezhető helyenként némi disszonancia a W**goval kapcsolatban, ugyanakkor a kérdés konkrétan erről az eszközről szólt, nehéz ezt a megnevezése nélkül feltenni...

Mivel bizonyos mértékben érintve vagyok a témában, pár mondatban kifejtem az ezzel kapcsolatos gondolataimat.
Én nem kedvelem ha célozgatnak, az egyenes beszédet előnyösebbnek tartom.

Nekem nem tűnik úgy, hogy a WAGO tabu téma lenne.
Semmi baj a WAGO-val.
A baj azzal van, hogy (nem kicsi) hogy amikor rugós szorítóelemről beszélnek, akkor azt WAGO-nak nevezik.
A fű <> zöld reláció elve alapján szerintem egyértelmű, hogy a WAGO mint cég gyárt ilyen szorító elemet, de nem minden ilyen szorító elem WAGO.

Olyan lenne mint ha minden mobiltelefont NOKIA-na hívnánk (az IPhone-t esetleg almás nokiának) vagy minden autót BMW-nek. Bosszantó pontatlanság és hosszú távon komoly félreértések oka lehet.

Ez is wago:

kovacs_tizedes

Igen, ezzel a fenntartással teljes mértékben tudok azonosulni, és ez azért árnyalja a képet. Megígérem, hogy tudatosan és valóban egészen konkrétan a 224-112-vel kapcsolatban kértem a tanácsot :).

Vannak egyébként másnak (más gyártónak) a (compact) push wire/cage clamp-hez hasonló eszközei ("háztartási" környezetbe)? Az egészséges diverzitás fenntartása érdekében keresgettem egy kicsit, de semmit sem találtam, még említés szintjén sem.

simca

Idézetet írta: Szirty Dátum 2014. június 24., 10:20:28 DÉLELŐTT
Üdv kovacs_tizedes!

A baj azzal van, hogy (nem kicsi) hogy amikor rugós szorítóelemről beszélnek, akkor azt WAGO-nak nevezik.
A fű <> zöld reláció elve alapján szerintem egyértelmű, hogy a WAGO mint cég gyárt ilyen szorító elemet, de nem minden ilyen szorító elem WAGO.

Erre mondják, hogy valami "köznevesül". Az iskolában rotring ceruzának hívtak minden vékonyhegyű töltőceruzát, a titkárnő xeroxolja a fénymásolnivalót, a lakatos flexszel csiszolja a kerítést, a szikrabohóc wagoval köti össze a vezetékeket...