Túlfeszültségvédelem közösített PE esetén

Indította netpok, 2018. október 11., 12:08:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

netpok

Adott a lakás két vezeték jön be, nulla és fázis, erről választom le a védőföldet a fi relé előtt, szeretnék hozzáadni egy túlfeszvédő patront, mivel a nulla és a föl ugyanaz így gondolom nekem egy darab patronra van szükségem, a képen jelöltem szürkével. Az elképzelésem helytálló? Sajnos a második emeleten nem tudok külön földelővezetéket szerezni, így a betápon nem igazán tudok változtatni.

Simon Endre

Panelben laksz, netán győriben, és a lépcsőházban vannak a fogyasztásérők a saját szinteden? Akkor van kiút a 10-es alu PEN fogságából, mert átszerelhető a TNC szerelés TN-S re és akkor három vezetékkel leszel csatlakoztatva (ahogy itt is lennie kellene.)

netpok

Nem, Budapesten lakom, kb 1940-ben épült a ház, két éve vezetékeztem újra a lakást, még az eredeti vászon-gumi borítású nagyon max 1mm2-es rézvezetékeket húztam ki a falból (amiről a 2+kw-os villanykályha is ment az elmúlt évtizedekben). A villanyóra a lakáson belül van, onnan még kb 2.5-ös fentebb említett borítású aluvezeték jön 25A biztosítékkal. Órához nyúlni nem akarok, mert akkor szabványosítani kellene a mérőhelyet és az nem áll meg 100k alatt (ezért nincs is H tarifám (emellett az összeg mellett kb 10 év alatt térülne meg)).