Szabadon programozható fűtésvezérlés

Indította saxooti, 2013. április 08., 21:19:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

saxooti

Helló mindenkinek?

Kérdezni szeretnék egy kicsit bizonytalan vagyok a dologban, van egy elég összetett fűtésrendszer ennek szeretném megoldani a vezérlését. Ami nekem nagyon tetszik az UVR 1611 szabadon programozható fűtésvez. csak pár dolog nem teljesen tiszta. Ha valaki már szerelt vagy dolgozott ilyennel megköszönném a segítségét. A többit addig nem is írom!

Köszi

nova

Szerintem sokat segítene ha leírnád bővebben mit is jelenet az összetett fűtési rendszer. Ha ezt pontosabban leírnád esetleg könnyebb választ adni, mintha csak egy készülék típusszámot adsz meg.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

NagyPS

Az egy dolog hogy milyen vezérlőd van a másik hogy hány termosztát, szelep, fűtési kör van. Mert pld ha szabályzás csak a radiátoroknál lehet mert egy gerinc van, akkor a radiátornál lehet elhelyezni termosztátos fejet, ha szobánként van külön csövezés a kazántól de nincsenek elektromos szelepek beépítve az osztó után akkor sem lehet sokat variálni.

Vagyis lehetőleg szobánkénti kör elektromos szeleppel, szobánként egy termosztát. Ha ez így megvan lehet egy központi egységbe elvezetni vagy a termosztát jelzését vagy a kontakját és azzal a központi egységben egy meghatározott felépített logikával és értékekkel szabályozni a szelepeket és a kazánt magát. Röviden.