Tervek kikérése meglévõ házhoz!

Indította krisz1986, 2012. február 26., 17:33:06 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Na urak és hölgyek! Tudniillik létezik jó nõi villanyszerelõ is. Aki pörgeti a létrát veled míg te tartod a villanykörtét a magasba. Na a lényeg! Érdekelne a téma régi lakásokhoz például tsz házakhoz meg legalább 30-50 vagy idõsebb házakhoz hol kérem ki az épületgépészeti terveket. Kinek mi a véleménye? Egyáltalán tudd valaki megoldást erre. Kicsit járjuk már körbe a témát,hogy is van ez?

Marton

Hát ez egy szép álom.
Dokumentáció, rajz egy lakás esetén? Még céges környezetben is alig van tisztelete egy dokumentumnak. Az új termelõ berendezések dokumentumai sincsenek tisztességesen kezelve, tárolva. A tulajoknak fogalmuk sincs ezek fontosságáról. Nagyon sok helyen a gépeknek nincs is rajza, leírása. Most is javítanom kell egy gépet de egy fikarcnyi rajz sincs róla, majd valahogy sikerül megfejtenem a hiba okát. Azt szoktam mondani használt gépet vásárlóknak, hogy az a a jó gép aminek rajza is van. Addig nincs baj míg müködik, de ha valamiért megáll sok idõbe kerül a hiba helyének feltárása ami sokszor egy pitiáner kontakt hiba.
Találkoztam olyannal is ahol ugyan volt egy eredeti rajz de azóta többszörös átalakításon esett át a gép amelyet nem dokumentáltak.
Van tapasztalatom olyan kivitelezõvel aki nem is készít rajzot a munkájáról, legfeljebb egy kézi vázlatot magának a kivitelezés idejére, feliratozni is elfelejt az elosztóban. Nos ezután nagy öröm valamit is alakítani egy hálózaton.

Üzenet összefûzve: 2012. február 26., 20:08:50 DÉLUTÁN

Ami a jó nöi villanyszerelõt illeti, anno az országos Szakma Kiváló Tanulója versenyen találkoztam egy debreceni leányzóval aki a verseny résztvevõje volt. Nem tudom mûveli-e még a szakmát?

nova

Hát szerintem is esélytelen, hogy valahol megtaláld ezeket a terveket (ha készültek egyáltalán). Ha a ház eredeti lakói nem õriztek meg esetleg, mert vannak olyan tulajdonosok akik minden papírt eltesznek ami a házukkal kapcsolatos. Márton írásában nagy igazság van.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

De a szolgáltatohoz nem nyujtasz be tervet mikor építed?Átadásra.

JUVILL


Nem sok remény van rá, hogy találsz ilyet. Legfeljebb abban az esetben, ha ezek nem egyedi épületek voltak, hanem egységes tervek alapján készültek. Mert volt ilyen sok. Az egységes tervek elképzelhetõ, hogy megvannak irattárakban. De nagyon nehéz téma. Azok a cégek, melyek abban az idõben léteztek, már nincsenek, mert a privatizáció miatt átalakultak, kiváltak a régi vállalati formákból, a tervezõk önállósultam.
De ha ezeket volt Termelõ Szövetkezetek építették egy-egy településen belül, és ha ott azoknak van jogutódja, elképzelhetõ, hogy van még keresnivaló.
Azt, hogy meddig köteles ezeket megõrizni, az más téma.
Szerencsésebb lenne, ha ezek az épületek olyan társasházak lennénk, ahol volt, vagy van közös képviselõ, azok mindegyike rendelkezik eredeti komplett dokumentációval.

krisz1986

Hát kemény dió ezek szerint. Sajnos. Akkor ezek szerint marad egy tipp még. Elöveszek tollat papirt és rajzolok és mérek. Mert valahol olvastam ilyet is lehet a jó karbantartó magának rajzol ilyeneket. Erre kinek van még gondolata?

Marton

Igen, bizony érdemes lerajzolni amivel foglalkozott az ember. Ha más nem azért, hogy ha legközelebb is foglalkozni kell ugyan azzal akkor már nem nulláról kell kezdeni a feltárást. Egy jól szerkesztett rajz segítségével könnyebben áttekinthetõ a renszer, a gép müködése. Én magamnak sok rajzot, jegyzetet csináltam már az eddigi ténykedéseim kapcsán amit rendszerezve elteszek.
Rajzolni nem csak a tervezõnek a feladata, minden szakember képességéhez kell hogy tartozzon, meg a rajz olvasás is.