Orvosi rendelõ felülvizsgálatának idõpontja

Indította Maczy, 2012. április 17., 00:03:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Nos akkor cseréljük az aljzatot tápláló kismegszakítót C13A-re és egybõl átvágtuk a gordiuszi csomót...
Viccet félretéve; én is most fogok "ráncba szedni" egy 3 évvel ezelõtt kiépített KV-zói hálózatot, melyben -"valamilyen furcsa véletlen együttállás okán"- egyáltalán nem raktak be sem fõ, sem mellék Fi-reléket, pedig ekkor már csúnyán kötelezõ volt. Úgyhogy most bepattan egy 3 fázisú, 100mA-es és 2 db  1 fázisú 30mA-es; für alle fälle...  8)

Novill

AZ MSZ 2040 szabvány 1995 április óta van érvényben. Az MSZ 172-1 sorozat 1986-os kiadása elõtt ha jól tudom az 1972-es kiadás volt. Az hogy mikor épült célszerû bizonyíthatóan tudni, a valószínû az nem pontos információ jelen esetben.
De gondolom, hogy javaslatként kiemelten javasolni fogód a beépítését! De egyébként egy nem márkás ÁVK már 5eFt-ért kapható és gondolom a beépítése se lenne több mint 5eFt. Mindezek figyelembevételével azért célszerû lenne meggyõzni a megrendelõt, mert ez az õ biztonságát szolgálja. Nem beszélve arról, hogy orvosi rendelõ. De ha spórolni akar, akkor neki elég egy érintésvédelmi szerelõi ellenõrzés is. Mert az olcsóbb, mint az idõszakos érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat.

Maczy

Természetesen beleírtam a jegyzõkönyvbe, a gyakorlati részét majd, szóban átbeszéljük, mert én is azt gondolom, hogy nem kell a legdrágább fi relét megvenni, ahhoz, hogy mûködõképes biztosabb érintésvédelmünk legyen.
Ott a több munka csak akkor van, ha beszerelés után állandóan lekapcsol, de akkor meg más probléma van, és azt viszont feltétlen orvosolni kell.

JUVILL

Idézetet írta: Maczy Dátum 2012. április 26., 20:30:09 DÉLUTÁN
Természetesen beleírtam a jegyzõkönyvbe, a gyakorlati részét majd, szóban átbeszéljük, mert én is azt gondolom, hogy nem kell a legdrágább fi relét megvenni, ahhoz, hogy mûködõképes biztosabb érintésvédelmünk legyen.
Ott a több munka csak akkor van, ha beszerelés után állandóan lekapcsol, de akkor meg más probléma van, és azt viszont feltétlen orvosolni kell.

És mond! Hogy áll ott a helyi EPH kialakítása? Vagy a létesítés idején az sem volt még elõírás?:)

nyaki