IP védettségek

Indította krisz1986, 2012. január 15., 09:43:07 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Novill

Nekem az problémám, hogy rá van írva védettsége és a gyakorlatban nem tudja ezt prezentálni. Mindenki feltudna sorolni jó néhány esetet. Ilyenek például az egyes tipizált fogyasztás mérõ( IP54,UV álló) szekrények.  Na és ezek az új tömítések, régen tömbszelencéket használtuk. Most sok esetben ez a mûanyag gumiszerû tömítéseket használjuk.

Szelei

Sajnos ez esetben inkább aki(-kik) engedélyezték, bevizsgálták, engedélyt kiadták talán nem kellõen jártak el. :'( Vagy a gyártó kimondottan minõségi terméket méretett be de gyártásnál már nem tartja szem elõtt ennek minõségmegtartását és elmarad a vissza ellenõrzés. Sajnos nekem is bosszantó mikor töm-szelencét vásárolok ami köztudott vízmentes és a készülékre fölszerelt át ereszti a vizet.

JUVILL


Tömszelencék esetében sok függ a gyártmány minõségétõl.
A minõséget meg kell fizetni. Nem biztos, a drágább a drágább.
Ezt azért merem kijelenteni, mert amennyiben a tömszelence hibája miatt por, víz kerül a villamos berendezésbe, sokkal nagyobb anyagi kár keletkezhet, mint a tömszelence ára.

Gyurmaúr(fi-relé)

Tényleg botrány, hogy néznek ki a pár éves -ne kerteljünk- méregdrága hensel mérõszekrények, kifakult, bebarnult, szétrepedezett, mely szétrepedezés következtében állandóan "sír" belül, mely miatt nemcsak a szekrénybõl,de a benne tartózkodó, vizet nem igazán kamáló mérõbõl, kismegszakítóból, nota bene áramváltóból is facsarni lehet a vizet. Arra kíváncsi lennék, hány súlyos üzemzavar, rövidzárlat,egyéb havária volt eddig köszönhetõ pl a hamar "antikolodó" hensel szekrényekenek? Ami pedig egynémely IP65-ös , "por-pára mentes" fõként 1x36W-os fénycsarmatúra esetében elõfordul, nos az már a botrán csimborasszója; annyira párásodnak belûl, hogy moha és páfrány ligetek képzõdnek bennük, reped, törik a búra, hisz télen ez a belsõ pára ugyebár könnyedén megfagy, ha nem égeted fél napokon át,stb. viszont, a régi jó viv alu tokozottal én személy szerint nagyon meg vagyok elégedve, ugyanis azt kiteheted a szabadba, tehetsz rá kapcsolót, (gumimembrános) nyomógombot, miegymást, az akkor sem párás, nedves belül. Egy a fontos, mindig ügyelni kell a fedélgumi helyes,gondos elrendezésére és a 4 fedélcsavart nem szabad izomból meghúzni! És állítólag ennek gyártását már megszüntette a viv, mert -természetesen- sokan elkezdték hamisítani! No comment...

Szelei

Az ellopott fedél veszélyérõl nem is beszélve. :'(
Nembaj, hogy áttérünk a mûanyagok használatára. Hiba az, hogy a gyártók nem azt az anyagot használják mint amire ajánlja. Nem UV álló. Soha nem értettem miért van tele bogarakkal a vízmentes lámpabura. Melegedésre miért nyílikszét a foglalat közelében a búra. Mért porlik a foglalat. Miért lehet porecsettel letakarítani a szekrénytömítést, hogy eltûnik a tömítés és csak a ragasztócsík marad emlékeztetõnek. Az ilyen termék árát pedig pofimódon képezik. :'(
Én Himel szekrényeket használok valamivel jobbak. :)

krisz1986

Én mondjuk a fénycsövekel jártam érdekesen. Honom alá kaptam egy tít darabot. És elindultam a lépcsöházban. Hozáteszem én panelben a tetön közlekedek. És akkor ért meglepetés mikor már vagy a tizedik armatura tünt hibásnak. Egy fenét kifogtam egy hallom gyári hibás fénycsövet. Meg a falba sülyesztet konektornál mikor már az ember harmadszora megy vissza rakni mert kiugrott a helyérõl. Pedig az összes csavart becsületesen meghuztam elsõ alkalomal. Hát az is gagyi cucc. Nem mondom honnan származott. És nem én vettem. Még be se szereltem. Csak javítom.

Villanyreszelő

Üdv!

Szeretnék segíteni egy egyszerű iskolai anyaggal,a jelölések víz,és porvédettségek útvesztőiben.

Laca83

Az IP védettség első számjegye 0-tól 6 -ig a második pedig 0-tól 9-ig terjed.És van kiegészítés is A,B,C,D és  H, M, S, W Ennyit újítottak a rendszerben.

Villanyreszelő

Üdv. Laca83

Lennél olyan kedves feltölteni egy pontosabb leírást erről?

Laca83

Üdv Villanyreszelő! Tessék lássék,az általad kért dokumentum.Ha vmi gubanc lenne vele,jelezd felém légyszi. .

Üzenet összefûzve: 2013. április 13., 16:16:43 DÉLUTÁN