Villamos felülvizsgálatok minõsítõ irataiban elõforduló hiányosságok és hibák

Indította nova, 2011. augusztus 17., 20:58:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma


Locksmithvill

Idézetet írta: czapi Dátum 2014. február 07., 07:12:03 DÉLELŐTT
A támogatás vagy az oktatás?  :)
Az oldal nem kér támogatást, oktatásban sem aktív és szabványok terén sem magyarázkodik.

Novill

Talán annyit fűznék hozzá, hogy a minősítő iratban mindig  az alkalmazott szabványokat és rendeleteket kell felsorolni. Tehát a ma létesített épületeknél csak a ma hatályosokat kell ( például az MSZ HD 60364 sorozatból a létesítésre vonatkozó aktuális  részt) felsorolni. Nem szerepelhet az MSZ 172-1:1986 ,viszont ha a létesítéskor ez volt hatályos akkor szerepeltetni kell. Azokat a szabványokat nem szabad felsorolni, amelyek nem érintettek. Gyakran követik el a felülvizsgálók, hogy minden szabványt felsorolnak. Azokat is amelyek nem vonatkoznak az adott létesítésre.  Viszont nem sorolják fel azokat, amelyeket kellene felsorolni. Van nekünk a titok kamrában egy szabvány felsorolás, amit közösen szerkesztettünk. Viszont nem tudom volt-e már frissítve,  régen néztem rá már.

Locksmithvill

Sajnos a titok kamra számomra elérhetetlen, nem újaknak való hely.
"Gyakran követik el a felülvizsgálók, hogy minden szabványt felsorolnak" Na ezt nem akarom!!!
Szeretnék kérni egy útmutatást gyakorlott kollégáktól, hogy határolnak be egy helységet milyen szabványt vegyenek figyelembe.

Tegyük fel van egy 2000-ben felújított Iroda helyiség első felülvizsgálatom (nem tudnak korábbi JKV-t adni), a felülvizsgálatra vonatkozó hatályos jelen szabványok tiszta sor, de az irodára vonatkozó többi szabványokat, hogy határolom be? Kell-e gyártmány szabványt feltüntetnem?  A padlótól a tetőn át a lámpákig mindenre mindenhol szabványokat keresgetek? Honnan tudom, hogy kell-e a dugaszoló aljzatok feszültség szintjét ebben az irodában jelölni, melyik szabvány vonatkozik rá és ha megtalálom mi alapján döntöm el, hogy ÉV vagy EBF?
Ebben az esetben mi a kettő közötti különbség?
MSZ EN 50110-1:2005 Villamos berendezések üzemeltetése
MSZ 1585:2012 Villamos berendezések üzemeltetése

Novill

z utolsó két említett szabványról azt kell tudni, hogy az MSZ 1585:2012 szabványba be van építve az előző. Szerintem a gyártmány szabvány csak akkor kell ha a kivitelező állítja elő. Az EBF első sorban az OTSZ és a vonatkozó szabvány az irány mutató. Az ÉV. a 14/2004.(IV.19.) FM rendelet és a vonatkozó szabvány az irány mutató.