Kisfeszültségű erősáramú berendezés tűzvédelmi felülvizsgáló, tűzvédelmi szakvizsga

Indította Zappa, 2013. január 04., 08:52:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Gratulálok!
Tegnap is jeleztem, hogy a Talentum Továbbképző Központ azért fakíthatna valamit a fórumra. Igaz, mikor regisztráltak, akkor is megjegyeztem itt, hogy marketing munkát végeznek, vagy segítő szándék vezérli őket.
Vissza lehet olvasni ígéretüket. ;)
De úgy gondolom, inkább az előbbi. :)

Novill

Igen általánosságban sok esetben jellemző az ilyen irányú marketing. Valahogy az igazi segítőkészség kevés helyen működik. A szakmai pályafutásom alatt sokszor segítettem kisebb dolgokban, tanácsokat adtam önzetlenül, ezek hosszú távon vissza jöttek. Mert így jelentős munkához jutottam.  Változatlanul úgy gondolom ha itt a fórum közönségét szakmailag a legkülönbözőbb módon segítik az oktatás szervezők, azzal nem piacot veszítenek, vagy nem szereznek, hanem piacot szereznek. Vagy úgy vannak vele, hogy minek tegyenek bele, mert úgy is bemennek hozzájuk kényszerből. De ne feledjük ezen a piacon is sokan vannak, jelenleg ahogy látom a hírlevekből 14 500.-  40 000.- forint közötti áron.

halvil

Sziasztok!
Tud valaki anyagot a felkészüléshez eddig azt hittem ,hogy a tűzjelzőkhöz lévő vizsga ide is megfelel.
Köszi Halvil :)

Novill

A titkok kamrájában is van fenn, továbbá itt a fórum ezen részén fenn van a törzs anyag is címekben. Ezen kívül a teszteknél a tűzvédelmi tesztek is hasznosak, érdemes gyakorolni benne, a törzs anyagaiból van össze állítva. A vizsgán mi lesz azt mi se tudjuk.

Zappa


Talentum Továbbképző Közp

Kedves Fórumozók!

Sok-sok elfoglaltság miatt sajnos régen nem jártam a fórumon. Sajnálom, hogy több "negatív" vagy csak számomra negatívnak érzett hozzászólás érkezett a fórumon való megjelenésünk miatt.

Szerencsére egy-két fórumozó (vagy csak olvasó, nem tudom) megkeresett a megadott telefonszámon, igaz nem szakvizsga miatt, de ez mindegy is. Mint korábban is írtam, szívesen segítek egyes szakképesítéseket, tanfolyamokat, -szakértő kollégák bevonásával- pedig szakmai kérdésekben is.

A reklám egyértelműen minden megjelenésnél fontos szempont. De nem minden. Több, tőlünk távolabbi városban élő jelentkezőnek megadtam más tanfolyamszervezők elérhetőségét is, hogy az útiköltséget is beleszámolva ne jöjjenek ki rosszabbul anyagilag. Így irányítottam át kollégát pl. a Vincotte Akadémiához, az lvs.hu-ra vagy a Kling Kft. győri színhelyére. Pedig nem is ismerem őket.

Amennyiben segíteni tudok, várom továbbra is a leveleket a talentumok@talentumok.hu e-mail címen, illetve a 20/962-40-96-os telefonszámon.

Üdvözlettel:

Udvari Zoltán

JUVILL


A "vizsgaidőszak" vége felé, úgy gondolom a bejelentkezés elég későnek bizonyul.
A kritikáért elnézést kérek. Azt hiszem - végi olvasva a téma hozzászólásait - nem ezt az ígéretet kaptuk.
Elnézést még egyszer. Nem csak a továbbképzők dolgoznak, szerintem mi is, mégis itt vagyunk szinte naponta. :)

Talentum Továbbképző Közp

Jogos, ami az ígéreteket illeti. Sajnos a mi megyénkben félelmetes gyorsasággal adták ki a vizsgaszervezéshez szükséges regisztrációs számokat, gyakorlatilag 1 hete van lista a katasztrófavédelemnél a jogosultságokról (még nem postázták sem a szervezőknek, sem a vizsgáztatóknak). A "vizsgaidőszak" mifelénk csak most kezdődik.  :(

Sok-sok telefon és ajtón ki - ablakon be eredménye, hogy tudjuk indítani 6-án az első tanfolyamunkat. Pesten ez majd 2 hónapja működik.

Köszönöm a választ.

Udvari Zoltán

Novill

Az elektrotechnikai folyóiratban olvastam a következőket a legutóbbi számban:

- Áttekintve a szakvizsga kiadott törzsanyagát, a MEE Érintésvédelmi Munkabizottsága indokolatlannak tartja
az erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát végző szakemberektől is megkövetelni külön tűzvédelmi szakvizsga letételét.

- Az erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálói a szakképzettségük megszerzése során igen részletes tűzvédelmi ismeretek is szereztek. A kiadott törzsanyag nagy részben megegyezik azzal, amiből a felülvizsgálók tanfolyamán egyszer már sikeresen levizsgáztak, másrészt a felülvizsgálói munkához szükségtelen ismereteket is tartalmaz!
-  A szabványossági felülvizsgáló nem végez tűzveszélyes tevékenységet, sőt a munkája villamos szempontból a
tűz megelőzését segíti. Feladatuk kifejezetten arra irányul, hogy az adott villamos berendezések – mint lehetséges gyújtóforrások – a környezetükre a lehető legkisebb kockázatot jelentsék. A tevékenységük során ,,üzemi kísérő" működik közre, aki ismeri a helyi körülményeket és veszélyforrásokat. A nem veszélyes munkaterületeken a felülvizsgáló tevékenysége – véleményünk szerint – az ott dolgozó üzemi vagy egyéb szakipari szolgáltatást végzőknél nagyobb tűzkockázatot nem jelent.
- Ezenkívül a rendelkezés jogilag is bizonytalan helyzetet teremt, ugyanis ellentmond (a közel múltban módosított)
OTSZ-nek. A rendeletben megjelölt határidő is nagyon rövid, ugyanis 3 hónap alatt több ezer felülvizsgálónak a
munkavégzés mellett kell felkészülnie és sikeres vizsgát tennie.

- Az elmondottak alapján kérjük a rendelet olyan értelmű módosítását, hogy a felülvizsgálói tanfolyam korábbi elvégzését tekintsék a tűzvédelmi szakvizsgával egyenértékűnek.

Azt hiszem ezzel sokan egyet  is értünk.

Viszont az is igaz, hogy a honlapon MEE is szervez tűzvédelmi szakvizsgát.

Könyves Kálmán

Nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal, illetve dehogynem: szedjünk be minél több pénzt minél rövidebb idö alatt, mondvacsinált okkal, logikával nem törödve.
Természetesen nem árt, ha érdekelt vagy tanfolyam és vizsgaszervezö cégekben is, ha már ilyen törvényeket hozol! (egy vendéglátós simán védelmi pénz borítékba tenné ezt is - ök már megszokták;)