Lépcsõházi automatika!

Indította krisz1986, 2012. március 14., 10:45:12 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Engem a Krisztián villamosos példája zavart meg. :) De most már, hogy kiderült, hogy a hibakeresés volt a fórum téma célja így már minden rendben.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Ez a csoda vilamos a TW6000-es. Mely szintén külföldrõl érkezet. Régen odakinn piaci vilamos volt. Többfunkcios mert lépcsöje lereszkedik vagy fent marad igy a magas peron se jelent neki akadályt. Föld felet és alat közlekedik ha szükséges. A te általad említet Conbino pedig a Siemens szülöte. Õ csak föld felett közlekedik. Ha jól emlékszem 3 fedélzeti számítogép van mind a két soförálásban.

Zoli

Húú, kicsit felpörögtek az események... :)
Sajnos még egyet sem sikerült eladni társas házaknak... :( sajnálják a pénzt az ilyesmire itthon. Nyugaton valószínûleg sokat beépítettek, mert ha a Siemens vette a fáradságot és csinált lépcsõházi automata modult a LOGO!-ba akkor biztosan volt rá kereslet. Hogy mennyi a megtérülési ideje és milyen megtakarítást lehet vele elérni? Gondolom ugyan annyit mint ha venne az ember 4db lépcsõházi automatát... fene tudja. Olyat mondjuk láttam már sok helyen, hogy a 10 emeletes házat úgy csinálták meg, hogy a földszinten a liftnél mozgás érzékelõ volt, illetve egy nyomógomb ami lépcsõházi automatával csak a lifthez vezetõ utat kapcsolta, az elsõtõl az ötödikig volt egy külön szakasz és a hatodiktól a tizedikig még egy szakasz. Így biztosan lehet energiát megtakarítani, mert az emberek többsége csak a lift elõtti és a saját emeletén lévõ lámpákat használja, lépcsõn ritkán közlekedik, így nincs értelme olyan hosszúra állítani az idõzítést, hogy felérjen a földszintrõl a tizedikig :)
A késõbbi javítással vagy karbantartással kapcsolatban, szerintem egy matrica a telefonszámunkkal meg tudja oldani a problémát fõleg, ha jó hangulatban válunk el a ház gondnokától :D

JUVILL


Nem tartom valószínûnek, hogy valaki a földszinttõl a tizedikig "lépcsõzik" fel.:):)
Legfeljebb, ha nincs feszültség és nincs ezért lift. Igaz akkor az irányfény- és biztonsági világítás ég (ha mûködõképes), és nem az automatika vezérel, mivel az sem tud mûködni.:)
Általában szakaszosan vannak a ilyen épületekben az automaták állítva.
Az viszont elképzelem, hogy Magyarországon vagyunk és nem nyugaton, és nem tudják megfizetni a Siemens Logot.:)
Egyébként más témában is lehetne "pörögni", nekem az a szimpla véleményem.:)
A busz rendszer csodálatos, de van más villamos téma is a fórumon.:)

krisz1986

Hát én utálok sötét lépcsõházban sétálni gyalogolni fel fele. pedig régen versenyt futottam a lifttel. De amikor menteni kellett mert leállt minden és a gépházba kellett felmenni de örültem volna az irányfények és biztonsági világítás. Az új építésû társasházakban akad. De a régiekben még a tartalék akkumulátorok is döglöttek. Pedig mennyi gondtól kímélne meg sok mindenkit.