Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Szerelvények rögzítése csak csavaros (tipli+reisser vagy doboz esetén 2db.csavar)szerelés megengedett.

S/K

Szerelvényeket lehet hogy megfelelően rögzítette, de valóban a szerelvény dobozoknak elégséges lehet a ragasztás?
Van már annyiféle hiper-szuper ragasztó, elképzelhető hogy megfelelő lehet a rögzítése. Még a dugaljaknál is elképzelhető hogy a falon tartja a "messziről kihúzott" dugaljat dobozostul. Nincs tapasztalatom és nem is láttam még ilyet, bár akkor most már értem azt a hirdetést amit olvastam pár évvel ezelőtt hogy "VILLANYSZERELÉS! Panel lakás felújítása fúrások nélkül!" Lehet hogy ez a megoldás. Gyors, nem porol, olcsó. Vagy ki tudja. Kíváncsi vagyok én is hogy van-e ilyen tapasztalat.

faxelektro

Egy PPANZER 7,5kW-os RD10910EX generátort kell be kötni amivel automata ATS-átkapcsoló van egy lakás áramszűnet esetén kell űzemeljen. A gond az,hogy a földszinten van egy élelmiszer űzlet és áramszűnet esetén csak az űzlet működne mivel az kb.6-7kW az összfogyasztása. Az emeletnek is kűlön bisztositék táblája van és az űzletnek is. Ugy kell megoldani,hogy áramszűnet esetén csak az űzletet tálálja a generátor.  Köszönöm a segitséget.

S/K


tothgyula

Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok a Tisztelt Fórumtársaknak és az oldalunk olvasóinak. Kívánom,hogy továbbra is segíteni tudjuk egymást szakmai és gyakorlati tapasztalatainkat átadva!

faxelektro

Hozzám hoztak egy 1,2-1,5 kW-motort (nem látszik pontosan) 287o fordulat két kondenzátor volt rajta a tulaj szerint az egyik szétrobbant ,a másik 35mikro/farad és próbáltam 15--25--35mikro/faradossal de úgy öt-tiz perc üres működés  után melegszik. Ezeket a rossz helyett raktam be.A tulaj szerint azzal a 35mikrossal még használta csak nem volt erő benne .Lehetett tekercs hiba vagy más méretű kondi kell ? Ampert mértem indulás után 4,8A majd ahogy melegedik úgy kb. 8-1o perc fel megy 5,5 Amperre de ekkor ki kapcsoltam mert melegedik szinte forró .

Simon Endre

Azt is tudasd hogy a szóban forgó motor (alapba) egy vagy háromfázisu-e és a kondi üzemi, vagy indító netán?

faxelektro

Alapba űzemi kondi volt rajta egyfázisu és még nem volt tekercselve.

okgyuri

Üdvözlök Mindenkit!
Egy új építésű házban (még csak az alapot öntik...) 3x25A állandó és 3x20A vezérelt áram bekötés lesz. A mérőszekrény a kerítésnél került elhelyezésre, a mérők még nincsenek felszerelve, de a szekrény kialakítása miatt úgy néz ki, hogy kint a mérők után nem lesz áramvédelem (sem ÁVK), eltekintve egy külső 220-as és 380-as dugaljaktól, azok külön kaptak. A házhoz földkábelen mennek be a mért fővezetékek. A kérdésem az lenne, hogy az állandó és a vezérelt is 3x10mm2-es kell legyen? (Igazából a vezérelt a kérdés.) Ha lennének a ház felé is az órák után kismegszakítók és ÁVK-k, akkor mivel nem számítana mért fővezetéknek hivatalosan is elég lenne a feszültségesésre méretezett átmérő?
Előre is köszönöm a válaszokat.

faxelektro

Kanadából kaptam ezt a Milwaukee csavarozót töltövel eggyütt ami 120V-os.Milyen átalakitót ajáltok hogy jól működjön?

https://prnt.sc/7EwANsDuESei

https://prnt.sc/Jrku_edaj1fV