Elektromosság és egészség

Indította tothgyula, 2021. január 14., 08:05:28 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Most olvastam GEORG OTTÓ"Elektromosság és egészség" c. kőnyvét. Különösen szakemberek számára hasznos, mert konkrét mérési adatokat közöl az elektromos és mágneses terek méréseivel kapcsolatban.Foglalkozik a mobil rádiótelefonok sugár-egészségügyi kérdéseivel is.Pl: elektromos térerősség(V/m), mágneses térerősség (A/m), teljesítménysűrűség(W/m2, ill. mW/cm2).1W-os berendezés sugárzása az agyszövet egyes pontjaiban 2-15mW/g lokálisan elnyelt teljesítményt okozhat. A halántéknál és a szemlencsében a legnagyobb az energia elnyelés.
A mesterségesen keltett környezeti elektromágneses sugárterhelés az utóbbi 40évben a mikrohullámú és RF tartományban mintegy 350 szeresére nőtt! A kiadó Tomcsányi Csaba 9735 Csepreg Kossuth u.4.

Atis57

Szia!

Egészen más véleményen vagyok ez ügyben mint a méregzöldek +természet gyógyászok.

Biztosan van a leirtakbanis valami igazság , de nem is lehet ennyire borús a helyzet.
Régebben POSTA rádió állomáson dolgoztam ,utána trafó állomáson.
De egyik helyen sem találtak" sugárbetegeket " 20-40 év behatási idő  alatt sem.
Ugyanakkor  Zsuzsika nénit  besugározta az utcai trafó 8m magasról.? 
A házak tetején lévő mobilállomások is érdekesek, mert csak lefelé sugároznak.-mindenféle födémen keresztul ?
Ugyan akkor a szemközti házban lakók akik kb 10X akkora dózist kapnak , nem veszik észre  ezt?
Hát nem is tudom mit higgyek, mert műszerrel mérve is nagy anomáliákat lehet találni.

Persze másnak más véleménye?

Sztrogoff

Ohh, de hát ő egy radiesztéta. Nem foglalok állást vele kapcsolatban így olvasatlanul, de villamossági szempontból ők hülyeségeket szoktak írni. És ez egy régi könyv, 1997-es, nem? Azóta a helyzet még súlyosabb lett. Viszont, ha 23 évvel ezelőtt borús gondolatokat fogalmazott meg, akkor ma már nagyjából tudnunk kéne, hogy igaza volt-e. Emlékszem, még a 90-esek elején ültem egy autóban, és hallgattam a beszélgetést, hogy az olaszok fémszövésű alsónadrágot és hajhálót használnak, mert a mobiltelefon agyrákot és meddőséget okoz. Néha eszembe jut, vajon hordja-e még valaki (ha hordta valóban valaki valaha). Én meghallgatok mindent, de a felszín megkaparása után általában alul más színű rétegek vannak. Itt volt például a hágai madarak esete, amelyek egy 5G kísérleti adás miatt hullottak el százával egy parkban, tán két éve. Aztán csönd. Fél év után nagy nehezen megtaláltam a madárvédő egyesületet, akik aktívkodtak az ügyben, és olvastam a nyilatkozatukat, miszerint aznap nem is volt kísérleti adás, másrészt meg valami mérgező bogyót találtak a felboncolt madarakban. De ez már nem érdekelt senkit, nem is volt olvasható egyetlen szenzációhajhász lapban sem.
Mondjuk én megmaradok 50 Hz-es szakembernek, nagyfrekvenciás szakember nem igazán akarnék lenni.

Sztrogoff

Na, megszereztem. Gyűjtöm a szakmai irodalmat.
Bizonyos utalásokból arra következtetek, hogy ez kétszer jelent meg (de lehet, hogy csak tévedés), az enyémen nincs dátum, és 176 oldalas.
Belelolvastam már (őszinte legyek, engem nem nagyon érdekel a mobiltelefon meg egyéb, nem is szeretnék hozzá annyira érteni, nekem elég az erősáram), de nem mondhatnám, hogy alaposan. Véletlenül rá is bukkantam arra, amiről írtam, hogy nem tetszik a radiesztétáknál, idézem:
...ahol a három fázis - plusz, mínusz, nulla - egymás mellett futnak...
És persze a hátulján a hirdetést olvasva vigyorogtam egyet, mivel írtam abból a korszakból a fémszövésű hajhálóról, a hirdetés meg a mobilpajzsról szól. :) Kerestem erre a mobilpajzsra, ez volt egy jó mondat a találatok között:
...majd azzal tette ismertté a nevét, hogy magyar viszonyokra dolgozta át a makrobiotika elveit. Később a mobiltelefonok sugárzása ellen próbálta védeni az embereket a Mobilpajzzsal, s most a mágnesterápia híve...
És annyi megjegyzésem volna a függelékben közölt dr. Thúróczy tanulmánnyal kapcsolatban, hogy a kiadó úr az előszavában azt sugallja, hogy ez az első ilyen témában (96-os megjelenés), de én nemrég megszereztem a Villamosság című egykor havilapban Dr. Horváth Tibor: Benne élünk az előtérben című cikksorozatát, hát az 1990-es. Az ELMŰ, majd OVIT  vezető üzemorvosa is kutatott a témában és értekezett már évekkel 96 előtt.

De a földsugárzás meg hasonlóaktól idegrángást kapok. :D