ÁVK

Indította horvathrobi22, 2020. május 30., 20:33:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

horvathrobi22

Sziasztok!
Olyan problémával állok szemben, hogy egy majdnem teljesen atvezetékelt házban, a felújítás után kb. 2 héttel jelentkezett egy olyan probléma, hogy leold az ÁVK amint a mosógépet bedugjuk a dugaljba.
Bármelyik áramkör esetében ugyanez a helyzet, minden egyes konnektornál, sőt kipróbálva egy másik mosógépet szintén egyből leold.
Kihúzva a mosógépet, ha egyből visszakapcsolom az ÁVK-t szintén leold. Ha lekapcsolom az összes kismegszakítót, majd mindent vissza, utána már fennmarad az ÁVK is.
Vályogházról van szó, korábban szörnyű volt a vezetékelés, egyedül a fürdőszoba lett úgyhagyva, mert ott az Alu vezetékek elég jó állapotúak. A kotodobozban ezeket a vezetékeket megfelelő wago pasztával és wagoval csatlakoztattam a rézhez.
A fürdőszoba vezetekelés is tervben van cserére, de még nem volt idő rá. Ott még a kötések is szigetelőszalaggal és rengeteg-rengeteg csavargatással vannak megoldva. Adódhat innen a probléma? Esetleg valahol beázást keressek?
Elvileg a többi kötés jó kell, hogy legyen, mindenhol a felújítás során wago-t használtam, ellenőriztem többször is.
Egyből arra gondoltam, hogy a mosógép testzárlatos, de az a furcsa, hogy be sincs kapcsolva, csak bedugva és egyből leold.
Hogyan induljak el a hibakeresésben? Esetleg tipp, mi lehet a gond?

horvathrobi22

Annyi kiegészítést még tennék, hogy kipróbáltam egy földeletlen dugaljjal is, ha abba dugom bele akkor nem old le az ÁVK. Ismerem az ÁVK működését, föld fele folyó áramra old le, gondolom így akkor a mosógépből nem tud a föld felé folyni semmiféle szivárgó áram.
Az lehet, hogy eleve van a belső hálózaton valamekkora szivárgás mondjuk egy beázás miatt, vagy bármi más, és a mosógép kevés szivárgó árama már annyit hozzáad, hogy a 30mA-t eléri összeségében?

tothgyula

Nagy valószínűséggel a fürdőszobát is mielőbb rendbe kell tenned, kár volt kihagyni előzőleg. Persze tudom,az anyagiak. De külön kismegszakítókról (dugalj +vil.) vigyél 2új áramkört rézvezetékkel, ahogy kell.Jó munkát. A tulaj meg fogja érteni, hiszen a legtöbb áramütéses baleset a fürdőszobában és a konyhában történik!

Atis57

Idézetet írta: horvathrobi22 Dátum 2020. május 30., 20:33:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Olyan problémával állok szemben, hogy egy majdnem teljesen atvezetékelt házban, a felújítás után kb. 2 héttel jelentkezett egy olyan probléma, hogy leold az ÁVK amint a mosógépet bedugjuk a dugaljba.
Bármelyik áramkör esetében ugyanez a helyzet, minden egyes konnektornál, sőt kipróbálva egy másik mosógépet szintén egyből leold.
Kihúzva a mosógépet, ha egyből visszakapcsolom az ÁVK-t szintén leold. Ha lekapcsolom az összes kismegszakítót, majd mindent vissza, utána már fennmarad az ÁVK is.
Vályogházról van szó, korábban szörnyű volt a vezetékelés, egyedül a fürdőszoba lett úgyhagyva, mert ott az Alu vezetékek elég jó állapotúak. A kotodobozban ezeket a vezetékeket megfelelő wago pasztával és wagoval csatlakoztattam a rézhez.
A fürdőszoba vezetekelés is tervben van cserére, de még nem volt idő rá. Ott még a kötések is szigetelőszalaggal és rengeteg-rengeteg csavargatással vannak megoldva. Adódhat innen a probléma? Esetleg valahol beázást keressek?
Elvileg a többi kötés jó kell, hogy legyen, mindenhol a felújítás során wago-t használtam, ellenőriztem többször is.
Egyből arra gondoltam, hogy a mosógép testzárlatos, de az a furcsa, hogy be sincs kapcsolva, csak bedugva és egyből leold.
Hogyan induljak el a hibakeresésben? Esetleg tipp, mi lehet a gond?

Szia!
Igen a szivárgóáramok  a ludasak --tapasztalatom; több mosógépnél is ---magában a 10mA -t tudja!
A hálózatnak is lehetnek --meg a szomszédok? - szivárgó árama . Tv antenna?, vizcső, gázcső ? Internet modem? stb
Az ÁVK akár 24mA-nél is kapcsolhat !
S nagyon nem mindegy,hogy  olcsó AC  vagy A ! Ha van kapcsoló üzemű táp a lakásban. (számitógép. lapos TV, LAP TOP, mosó-száritógépek, vill indukciós tűzhely
kijelzős hűtő, klima )
Akkor az AC s  ÁVK  szórakoztathat !

horvathrobi22

Valóban AC típusú van, akkor azt cserélem majd.
Remelem ez, illetve a fürdőszoba átvezetékelése megoldja a problémát.