1 fázisú villanymotor forgásirányváltása

Indította petike199600, 2012. október 24., 17:00:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rujcika

Köszönöm a rajzot.
Ezek szerint akkor a 4-s és az 5-s sarut cseréljem meg?

Simon Endre

Csak nem az egész mosógép még egyben van?
Egyébként csak ennyi. Figyelni a program meg ne induljon mert az azonnal visszafejti a varrást, hibás kapcsolásnál meg "kicentrifugálja" a varrnivalót.

Továbbá intelmeim nyomatékaként;
A4/ 1. sz.lap végrendelet
A4/ 2. sz.lap anyakönyvi hírek (gyászoldal, szövegminta.)
Bocs.......

rujcika

Kipróbáltam, és megfordult az irány.

Nagyon szépen köszönöm.

Otthoni gép, és felszerelésnél a motort le fogom keríteni, hogy ne lehessen hozzáérni.
Gondolom a műanyag ékszíjtárcsán és az ékszíjon csak nem vezet az áram.

Még egyszer, nagyon köszönöm.


faxelektro

Jó estét
             Egy emelő motort rászereltek egy húsdarálóra de csak egy irányra lenne szűkség és ezért le szereltem a le-fel gombot és a vész kikapcsoló gombokat tartalmazó kis vezérlő dobozt majd bekötöttem a motort egy kapcsolóval de sajnos nem jó irányba forog és nem tudom hogy oldjam meg mivel a motorból csak három vezeték jön ki. A kapcsolóval mindkét irányba működött hogy tudom meg oldani,hogy a jó irányba forogna? Fel tettem néhány képet is.

   
-

S/K


faxelektro

Köszi a segítséget de a motorból csak három vezeték jön ki a tekercselésnél már az indító meg a munka tekercs össze van kötve szerintem . Sárga,kék piros színű vezetékek a te rajzodon meg mind a négy tekercsvég ki van hozva.

Simon Endre

Egy korábbi darus rajzból vettem ki a részletet a fekete az lehet kék is. Ellenállásméréssel  keresd ki, hogy melyik  a közös kivezetés. A forgásirányt a kondenzátor kötésén lehet kiválasztani.

faxelektro

Kösz a segítséget Endre. Bekötöttem a rajz szerint amit küldtél egyik irányba(pontosan a rossz irány) jól működik mikor át kötöttem a rajz szerint a másik irányba egy szer jól másik indításkor rossz irányba forog és az áram felvétel is háromszorosa annak mikor jól forgott.
              Az ellenállás  KÉK----PIROS--7,1
                                KÉK----SÁRGA--13,2
                                    SÁRGA---PIROS--7,1
   Nem értem a gombokról mindkét irányba forog oda pedig egy négy eres vezeték megy nekem a lényeg az volna,hogy egy kapcsolóról ameddig bekapcsolva van forogjon persze jó irányba mert most csak addig megy míg a gombot nyomom.

Simon Endre

 Piros a közös, a kéken és a sárgán kell a kondinak lenni ott válsztod ki a forgásirányt. Úgy látszik ezek motorkivezetése nem egységes. Én egy kapcsolós rajzot kűldtem!

faxelektro

Egy kissé találomra bekötöttem a be táp plusz kondenzátor a kékre, a kondi másik szála a pirosra, a másik táp a sárgára és jó irányba forog az áramfelvétel is jó nem melegedik a motor. Meg magyarázni nem tudom de a lényeg hogy jól működik.