Villamos hálózat probléma

Indította Sireyya, 2011. január 27., 13:57:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

A fi relé hiba keresése nem könnyû feladat. Javasolnám a fi relé mûszeres vizsgálatát, erre alkalmasak az újabb érintésvédelmi célmûszerek.  Ezenkívül lehet a hálózat szigetelési ellenállásának a vizsgálatával folytatni.  Meg kell vizsgálni a hálózatnak azon részeit ahol beázás, nedvesség bejuthat. A 100mA elég nagy érték már, családi háznál a 30mA- s fi relé javasolt. Nem rossz ötlet több fi relé alkalmazása. Itt a külsõ részeket célszerû külön fi relére kötni. Az esetek többségében a készülékeknél szedi össze a hiba áramokat. Egy fázisú készülékeknél lehet a dugaszoló villa bedugásával polaritást cserélni, ez ideig óráig szokott még használni. Meg kell vizsgálni azon készülékeket amelyek automatikusan kapcsolnak be.  Az elosztó táblánál a nulla vezetõ és védõvezetõket áramkörönként célszerû átvizsgálni. Ha fel teszel próbaként egy 30 mA -s fi relét, lehet, hogy azonnal le kapcsol. Ekkor a hiba keresés a kismegszakítók le és felkapcsolásával közelebb lehet kerülni megoldáshoz.

kpeti001101

Hello!
Olyan után érdeklődnék, hogy létezik-e olyan glimmlámpás kapcsoló, megy akkor villágit ammikor a lámmpa is.
Válaszokat előre is köszönöm.

980POWER

Azt nem tudom, mihez kell olyan? Általában a sötétben keressük a kapcsolót, nem világosban. Persze a kivétel erősíti a szabályt pl.: ha a helységen kívül van a kapcsoló és miután becsuktuk az ajtót azután elfelejtjük lekapcsolni. Nálunk ilyen a fürdőszoba az én esetemben, többiek letudják kapcsolni én nem. Kapacitív érintőkapcsolók mind két állapotban bocsájtanak ki fényt csak más színűt.

Simon Endre

ABB gyárt ilyet a Prodax-ba meg van helye de neked kell bekötni. A kötéshelyek benn vannak és a rajz is mutatja mire szolgálnak, csak a glimmet meg a (kötelező !) 47-220 kilohmos előtétet neked kell beszerelni. A kapcsolóhoz, természetesen a nullát is oda kell vezetni. Az értelme padlás, pince, külső világításoknál van de van megoldás áramérzékelős izzós vagy LED-es megoldásra. Ez a kiegészítés a kapcsolt teljesítménytől függően 300-500 forintba van (anyagköltségben.) 

kpeti001101

Köszönöm a válaszokat!
A padláson van két db lámpa és sokszor ugy marad vagy felkapcsolják és azért lenne rá szükségem.

faxelektro

Joó estét
               Az este hívtak egy kis pizzázóba, hogy  valami gond van és azt látom mikor bekapcsol egy nagyobb teljesítményű fogyasztó pl. krumpli sütő a neonok fénye meg erősödik a mikró viszont lassabban forog. A be táp háromfázisú az elosztó táblánál nem látok semmi melegedést rossz kontaktot minden csavart meghúztam .
L1-N-240V    L2-N-170V   L3-N-250V-mértem mikor mindkettő sütő be volt kapcsolva.
   Gondolom én valahol null kontakt hiba van. Mit szóltok hol lehet a gond a merőszekrényben,sajnos besötétedett és most már nem próbálkozom meg mondtam minden nagy fogyasztót ki húzni a dugaljbol és csak piát a gyerekeknek majd reggel meg vizsgáljuk a rendszert.

S/K


faxelektro

Meg van a hiba a merőszekrényben null kontakt lazulás volt,újra kötve és működik minden.