Euro Scart,RCA,HDMI,RF csatlakozási problémák

Indította Attila1, 2020. szeptember 26., 17:37:23 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. október 25., 20:38:33 DÉLUTÁN
Mint korábban említettem, csak a digitális átviteli láncon keresztül üzemelő berendezések az inkább fenyegetettek, az analógok mindent IS kibírnak.
Bocsánat,én azt gondoltam,hogy csak az Euro Scart csatlakozóra gondoltál.
Köszönöm a sok segítségedet!

Amit régebben emlegettem,hogy a fedőlap nélküli videómagnó mit csinál,most rátaláltam egy oldalon:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/videomagno-problemak?pg=51
Bemásolom:
"Sziasztok. Segítségre volna szükségem. Van egy Panasonic AG 7350 típusú videó magnóm. A kazettát beveszi, a dobfej felpörög de csak megpörgeti, 2 másodperc és le is áll, majd kiadja a kazettát. Hibakódot nem ír ki. Miközben a kazetta bent s felpörög a fejdob, semmi egyéb tehát szalagbefűzés sem történik. Ha van ötletetek azt is megköszönöm, de annak örülnék igazán ha találnék olyan embert aki az adott készüléket is ismeri. Előre is köszönöm szép napot mindenkinek. "
Válasz:
"Szia!
Levett fedéllel természetes jelenség, hogy kidobja a kazettát. Próbáld eltakarva próbálni, szenzorok ne kapjanak fényt.. "

nyaki

Való igaz, hogy a benne lévő egyes optoelektronikai érzékelők esetenként nem viselik el a külső erős fényeket és zavart okozhat a normál működésében, de ha ilyen sarkalatos lenne ez a kérdés, akkor a javításuk is ellehetetlenülne, hiszen csak levett fedéllel lehetséges eme művelet, de ez már szakmai mélyvíz. ...sz'al nem eszik ezt olyan forrón.  ;)

Attila1

A Mindig TV set top boxnál,mivel az ugye már digitális készüléknek számít,mi problémát tudna okozna,ha mondjuk beázik
a tetőantenna,és zárlatot okozna a tetőantenna bemenetnél a set top boxnak?

Ha ugyanezt az esetet nézzük egy digitális vagy analóg műholdvevőnél,a fejegységnél történő zárlat tud-e valami gondot okozni?

Atis57

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. november 23., 11:08:28 DÉLELŐTT
A Mindig TV set top boxnál,mivel az ugye már digitális készüléknek számít,mi problémát tudna okozna,ha mondjuk beázik
a tetőantenna,és zárlatot okozna a tetőantenna bemenetnél a set top boxnak?

Ha ugyanezt az esetet nézzük egy digitális vagy analóg műholdvevőnél,a fejegységnél történő zárlat tud-e valami gondot okozni?

Szia!
Alapesetben 1ant-1 box -1 TV    semmit , persze nincs vétel !
De ha ezt bonyolitjuk ,tápfeládás +erősitő stb akkor már sok minden lehetséges .....
végső soron elmelegecő táp -zárlat .S ha egy áramkörre 3,3 és 5 V helyett  9-12V jut ? Máris más lessz a tönkre menő egységek száma.