SMD vs COB/HP LED

Indította etfLED, 2012. augusztus 18., 15:52:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Az alkalmazás területét illetõen, az IP védettségekrõl szeretnék többet tudni.
Valamint a kapocsfeszültségekrõl.

etfLED

A fémhalogén lámpával kapcsolatban csak ott versenytársa ahol számít az hogy mekkora a hõkibocsájtása
valamint hamarosan az ára is vetélytársa lesz

Könyves Kálmán

Most pillanatnyilag mekkora a különbség hõkibocsájtásban és árban?

etfLED

bocsi hogy csak röpke mondatokat írok de kevés az idõm a hosszú eszmecserére
ennek a külsõ környezetbe termelõ hö kibocsájtása max 60 fok
nagyobb teljesítményû vagy folyamatosan világító lámpák esetén a léghûtéssel ez jóval kevesebb

JUVILL


Lehet, hogy elsiklottam olvasás közben, de az IP védettségre, kapocsfeszültségre nem kaptam még választ.
Ha jól láttam arra sem érkezett, hogy mit értesz tuningoláson.
Részletekbõl is össze lehet állítani egy adatlapot, de egyszerûbb lenne egy komplett.
Mint látod, van érdeklõdés.
Ezért javasoltam korábban. 
A leírtakból így arra lehet következtetni, hogy nem egy kiforrott termékrõl van szó.
Majd versenyképes lesz az ár...
Javítani kell..
Nagyon drágák, de jól világítanak...
Mihez képest? ;)

etfLED

a reflektorok amiket árulok gyárilag ip65 kategóriások ezeket kültérben is lehet használni
az egyéb fényforrások amiket beltéri használatra árusítok azok nem vízállóak de párás helyen használhatóak(fürdõ szoba)
A kapocsfeszültség az LED tipusonként változik
Tunningolás alatt azt értem hogy az olcsó lámpába épített elromlott driver kicserélem egy jobbra és a LED eket is jobb minõségüre ezután itthon használom (ez inkább csak hobbi elég ritka hogy sort kell kerítenem rá)

3W meleg fehér GU10 LED
Foglalat típusa: GU10
LED szín: meleg fehér
Kimeneti teljesítmény: 3 W
Lumen: 210 lumen
Bemeneti feszültség: 85-265V
Fényforrás: 3 x 1W LED (common chip)
Sugárzási szög: 60°, 90°, 120°
Test hõmérséklet: <60
Hûtõborda anyaga: alumínium, cink ötvözet
Ez a legolcsóbb termékem amiket olyan megvilágításra árulok mint pl:konyhai pult , növény,polc, stb
br:950Ft
A másik Gu10 foglaltú izzóm 3db 3w CREE chipel van szerelve , ennek kb a kétszerese a fénye az elõzõnél a fogyasztása viszont kb 4W
Aki 50w halogént szertett volna kiváltani LED el az ilyet vett (ez viszonylag még új )
br:2000ft
A folyamatos világításra tervezett 3X3w chipes lámpák ára
3000ft körül mozog (ezt nem nagyon keresik de beszerezhetõ)
késõbb még írok a szalagokról és a reflektorokról
Az E27 és E14 lámpákat valahogy nem keresik nálam ezért csak hébe hóba foglalkozom velük