LED fényforrások

Indította etfLED, 2012. augusztus 14., 08:55:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

metrigraf

Pontosan a helyettesítés a probléma. Általában a kereskedõ szerint mindent lehet helyettesíteni, csak vegyék meg.
Nem gondolom, hogy a témában laikus vagyok. Ha valaki megbíz világítás tervezéssel, akkor szeretném tudni, hogy mit építek be. Az eulumdat adatok nélkül korrekt világítástervet nem lehet készíteni. Ha ilyen nincs akkor ez tényleg laikusoknak való.

etfLED

A kereskedõ azt adja el amit felhalmozott és a vásárló azt veszi meg amivel egy megépített rendszerbe helyettesítõ elem ként be tudja építtetni a terméket
Örülök , hogy sokakat érdekel az a termék amit beépít, dehát a vásárlónál mindig az ár dönt és nem az , hogy szerepel e a termék teljesítménye egy adatbázisban
A vásárló ha nem egy katalógusból rendel akkor megnézi a lámpákat amit be akar építtetni , még a nagyobb beruházók is eszerint döntenek
(A lényeg , hogy a havi kiadások csökkenjenek, ezt tudja a LED világítás , hogy ezt milyen áron valósítja meg a vásárló az az Õ elképzelésén és döntésén múlik)

Szita

Otthon a  használok 60 ledes GU-10 eseket, nagyon elégedett vagyok velük, asszem 2 kiment, de szó nélkül kicserélték :) van egy színes led is felül, az hangulatfényt ad, az oldalamon meg is tudjátok nézni élõben, illetve kapcsolni tudjátok :)

etfLED

sajnos nem lehet megnézni a lámpádat a linken.
Gondolom DIP(hagyományos kinézetû )LED lámpád van . sajnos ezeket nem lehet hosszútávon használni mivel nem világításra tervezték de jól tud világítani
ezeknek a beszerzési ára néhány száz forint ezért is cserélik olyan könnyen
Egy jó minõségû lámpát lehet venni már 1500-2000 ft ért amit nem kell egy éven belül cserélni , (kb mint egy jobb CFL)

Szita

Nem lehet megnézni? bal oldalt keresd. Milyen böngészõvel nézed? Mobilról nem megy :) A spotok db majdnem 3e ft volt, elég jól világítanak. Balatonboglárról kattintak csak rá idáig a fórumról :)


Novill

etfLED által forgalmazott led szalagból vásároltam számlára. Néhány hónapja mûködik a beépített helyen tökéletesen. Az árai jók a többi üzletekhez képest. Aki ledet akar telepíteni az árai miatt ajánlom. Végeztem megvilágítás mérést a led és fénycsõ vonatkozásában, a fénycsõ gyõzött luxban.

JUVILL


Nem vagyok LED párti (egyenlõre). Talán már itt a fórumon is volt gazdasági számítás.
LED és fénycsõ esetén, azonos megvilágítási értékhez, mennyi a szükséges teljesítmény, villamosenergia felhasználás?

nyaki

Minden esetben a fényforrás lm/W értéke határozza meg, mivel az elõtétek mindegyike már kapcsoló üzemû, impulzus üzemû esetleg sima fly-back táp, amiknek a fogyasztása minimális, illetve a hatásfoka már 97% feletti. A cosFI-rõl most ne beszéljünk, mert nem mindegyikben van PFC-áramkör(fázis-javító), bár ezek minimálisan, de rontják a hatásfokot.
Akarom mondani, hogy a felvett villamos teljesítményt a régi hagyományos módszerrel lehet számolni, csak a veszteségek lesznek kisebbek és nincs semmilyen különbség a legjobb LED-ek és korszerû T5-ös csövek hatékonysága között, tehát az általuk felvett teljesítmény is azonos szinten mozog. Csupán a képzelet és a pénztárca dönt az ügyben.

etfLED

nos
a legújabb fénycsövekkel valóban nehéz a verseny
viszont azt a 120cm fénycsövet nem lehet mindenhova betenni , kiépíteni a lámpatestet..stb
LED használatával már készülnek olyan lámpák amelyek versenyre kelnek azért a fénycsõvel de ha valaki nem abban gondolkodik , hogy fénycsõ helyére fénycsövet rakjon akkor könnyen elérheti azt a fénymennyiséget amit szeretne