LED fényforrások

Indította etfLED, 2012. augusztus 14., 08:55:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

etfLED

a led fogyasztása a tizede viszont a fénye nem
ha a fogyasztast nézzük , némi kompromisszummal azért jó a szpot , viszont olyan helyre ahol nem tudsz utólag sûllyeszteni a led szalag a jó megoldás viszont ot a szalag ára plusz a profil és az adapter összege elég magas és azt nem számoltam hogy a megmaradt szalagot vagy kiszámlázod vagy beépíted máshova ami plusz munka
itthon csinálok olyat hogy g4 foglalatú lámpát teszek az alsó bútor lapra és a vezetéket a sarkokban eltüntetem ehhez viszont kell egy adapter

JUVILL


A LED-s világítás korszerû és esztétikus ez a jövõ. Költség szempontjából viszont igen vitatható.
Megadják a LED-ek üzemóráját, de nem teljesen hihetõ a megadott érték.
Az általad forgalmazottaknál mennyi az üzemóra?

etfLED

a gyári adat általában 50000 óra
ez azért nagyon sok még akkor is ha fényveszteség nélkül kb 20000 órát világít

Novill

Senki sem vitatja, hogy a led világítás korszerû, de valóban költség szempontjából vitatható. A mûszaki információk hiányosak. Tudom nehéz az összehasonlítás, üzemóra, fogyasztás, sugárzási szög, fényeloszlási görbe, fényáram,ár, elõnyök, hátrányok,stb. kifejezések jönnek elõ. Én akkor is hiányolom az összehasonlító korrekt táblázatotokat, mely teljes körû valós tényeket rögzít. Mi villanyszerelõk azt a világítást szereljük fel  amit a megrendelõ kér igaz javaslatokat teszünk sokszor. Ezért az állandó ismeret bõvítés segít bennünket. Erre is jó ez a fórum. Itt van például az elõzõekben említett G4 foglalat, lehet, hogy lámpatest formájában már raktam fel. De igazából nem tudom, hogy milyen. Az E14, E 27,GU 10 és még néhány ismert foglalatok, de jönnek be ezek a ledekkel kapcsolatos foglalatok G4, G9, G5.3, stb. amit már nem ismerek. Ezeket külön lehet kapni vagy csak a lámpatesttel beépítve?  Lehet, hogy érdemes lenne készíteni egy ismeret bõvítõ videót és ide feltenni.  Nagyon jó, hogy néhány terméknél látható az ár is.

etfLED

biztos ismered a foglalatot csak a neve alapján nem ugrik be
a g9 folalatú lámpákhoz még nincs megfelelõ led (legalábbis az smd verzió kicsit íjesztõ)
a g4 foglalat az amibe 10w os halogén izzókat tesznek (asztali lámpa stb) néhány szállodában láttam csillagos égboltot ami ezzel a halogénnel volt megcsinálva
a g4 foglalat belemegy az mr16 foglalatba
a gu5,3 ezt nem használom de ez az mr11 nek a testvére ha jól emlékszem
van néhány régi bemutató videóm itt megtalálhatóak


etfLED

EPISTAR chipel szerelt beépíthetõ lámpa.

Novill

Szépek, de mit kell ezekrõl tudnunk?

etfLED

Ez egy 3db EPISTAR chipel szerelt beépíthetõ lámpa
A hûtése megfelelõ , szinte alig melegszik , jó a fény szórása és a fény mennyisége is (több mint amit egy 3Wos GU10es LED izzó tud)
A fogyasztása mérés alapján 4W

metrigraf

Kedves eftLED!

Érdekes dolog ez a LED világítás. Csak sajnos semmi konkrét. Kollégáktól hallottam: "olyan jó világítást csináltunk LED-el, hogy elhomályosítja a TV-t." Azt gondolom, hogy az ilyen alkalmazás a lehetõ legrosszabb.
Hiányolom a világítás méretezéshez szükséges adatokat. Pl. fényáram, eulumdat adatbázis, fényspektrum stb. Biztosan sokat segítene a LED-ek terjedésében, ha az adatok rendelkezésre állnának.
Ha tud elérhetõséget részletes adatlapokhoz azt megköszönném.

etfLED

nos ezt az elhomályosítja a TVt még nem hallotam
amennyiben ha gyári mérési adatra lenne szükséged tudok segíteni de ezzel nem hiszem hogy túlságosan közel kerülnél a kérdéseid megválaszolására
ezeket az adatokat egy átlag ember nehezen értheti meg hiszen már a lumen mértékegységet és a CRI-t sem mindenki tudja értelmezni
a többségnek csak az az adat érdekes , hogy mit lehet vele helyettesíteni és milyen a fény színe