LED fényforrások

Indította etfLED, 2012. augusztus 14., 08:55:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

Például errõl a lámpáról kép és egyéb adatok, amit az autómosóba vagy mûhelybe felszereltél esetleg összehasonlítva a leszerelt, LEDdel kiváltott lámpával?

etfLED

Nos az autó mosóba például 30w os lámpákat vásároltak
szerelõ és saját barkács mûhelybe vásárolnak a 10w os ból beltérre
no meg garázsbeálló ajtó felé  kerthelyiség vendéglátó egységben , üzlet világítás , stb megoldás akár több lámpával
a lámpa világíthat gond nélkül egész nap nem tekeri a villanyórát
és ahol a rezsiköltségek között a világítás a legnagyobb kiadás ott érdemes elgondolkodni rajta.

Mûszaki adatok:
 Fény színe: meleg fehér (2700-3500K), fehér (4500-5500K) hideg fehér (6500-7500K)
 Teljesítmény: 10W
 Bemeneti feszültség: AC 85-264V
 Frekvencia tartomány: 50-60Hz
 Sugárzási szög: a vízszintes tengelyen: 120 ° / A függõleges tengely: 60 °
 Méretek: 10.3x8.5x8cm
 Szín: Szürke

Novill

Itt a fogyasztással kapcsolatosan a 10 W-t hogyan kell érteni? A 230V-os becsatlakozási ponttól mérve, tápegységgel együtt. Mert ha lámpatesteknél nem számítjuk a tápegységeket, elõtéteteket, akkor hamis adatokat kaphatunk.
Régebben idegenkedtem a ledek használatától a gyenge megvilágítás miatt. A konyhai pultokhoz többnyire fénycsöves megoldásokat alkalmaztam, mellyel nagyon jó helyi világításokat sikerült megvalósítani. Volt egyik alkalomkor egy nagyobb munkám és a megrendelõ tele rakatta az egész házat szinte a legkülönbözõbb ledekkel. Az emelt fényû ledekkel például a konyha pultok megvilágítása jónak mondhatónak sikerült, igaz két sorban szerelve. Nagyon jól mutat a lépcsõk megvilágításánál mozgás érzékelõvel kapcsolva. Ugyanígy polcok rejtett világításánál, taposó lámpáknál hangulatos megvilágítást biztosít. De a csillagos égboltnál is hangulatos világítás is jól mutat. A csempesorba beépítve is látványos hangulat világítást lehet kialakítani. A tömeges elterjedésének az ára az akadálya. Az elõzõ topik részben írt árak már kedvezõbbek.

etfLED

10w a teljes fogyasztó
A power ledes megoldású fényforrásoknál már biztos nem kellene 2 sor megvilágítás
Azt elfelejtettem hogy ennek az ára 5500ft bruttó
Most például egy vásárlóm egy tavat akar vele körbe világíttatni (már nem a tavat hanem az utat) valamint van egy megrendelésem lépcsõházak belsõ világítására
csak hogy növeljem az alkalmazási területek listáját

Gyurmaúr(fi-relé)

Az igazat megvallava; én eddig zömmel a GU10-es, E11-es, E27-es foglalatos lámpák esetében próbálkoztam -többnyire sikerrel- a korábbi hõtermelõ fényforrások LED-re történõ váltásával. Eddigi tapasztalataim szerint igen jó ár/érték arányt elérve tudtuk ezen prozsékat véghezvinni, hiszen minõségi LEDe-s lámpákat akár a vaterán is lehet gazdag választékban találni, de ugyanígy léteznek olyan netes árúházat mûködtetõ, kifejezetten a LED-es témára szakosodott kereskedõk is, akik inkább jobb ma egy veréb, mint holnap egy nagy 00, ill a jobb a sûrû fillér, mint a kevés Ft (és itt most befejezem a bõlcs sztereotípiák tömeges puffogtatását! :D) szellemében élve, minõségi lámpák garmadát kínálják, jó áron és hozzá egy jóadag szaktudást, mely elengedhetetlen egy ütõképes LED-es rendszer kiépítéséhez. Ami viszont biztos, hogy egy jóideig nem fogok fémhalogén (sõt, még TCL) lámpák, T5-ös és biza sok esetben T8-as, valamint FD-(D) f.csövek helyett LED-et feltenni, ugyanis ezeket momentán nem képes a LED 100%-an helyettesíteni, csak brutális beruházási költséggel megvalósuló lápadömping esetében. Viszont, bizonyos közvilágítási lámpák (pl TCF 50,70W, ill HgLi 50,80, 125W, HMLi 160W) helyett igenis sikerrel alkalmazható LED-es lámpa! Erre igen jó példa a Kõröshegyi fõutca projektje, ahol is Schréder Z1-es, 70W-os TCF lámpák lettek LED-esre cserélve, szerintem mindenképp sikeresen, bár két oszlop között tapasztalható olyan 5 méteres sötét zóna, igaz a régi lámpák esetén sem volt jobb a helyzet...

Novill

Nézzük például egy konyhai mosogató feletti rész megvilágítás anyag költségét. Mennyibõl lehet megvalósítani  azonosnak mondható pult megvilágítás anyag költségét led, fénycsõ és egyéb lámpatest esetén. Külön vizsgálva a fogyasztási költséget?

etfLED

Azért figyeljünk a vaterás adatokra

Üzenet összefûzve: 2012. augusztus 19., 16:04:29 DÉLUTÁN

konyhai mosogató?
1 vagy két tálcás:)
3w common LED es lámpa 120 fokos lencsékkel beépítve
anyag költség kb 1500ft bruttó
(illetve fúrás faragás behúzás)

Novill

Természetesen 2 medencés, de nem ez a lényeg. Ha oda visszük a kapcsolt vezetéket: felteszünk egy 1x36W-os fénycsõ armatúrát, vagy más lámpatestet, és felteszünk egy led fényforrást tápegységgel együtt. És végezzük el az összehasonlítást. Félre értés ne essék nem a led ellen vagyok, sõt sok esetben magam is támogatom. De tisztán látás véget az anyag árakra, megvilágítás erõsségére és az energia felhasználás tükrében kíváncsi lennék a pontos adatokra az összehasonlítással.  A szerelés mindegyik lámpatestnél megjelenik, van olyan szitu amikor a leddel több idõt töltünk el, mint egy más lámpatesttel.

etfLED

ha gu10es fényforrást használsz akkor nem kell tápegység csak egy gu 10 foglalat no meg a keret amibe belerakod a fényforrást
Nem kell semmilyen tápegység csak legfeljebb egy kapcsoló
Ha a fogyasztást nézzük akkor a tizede a led a fénycsõnek (de gondolom nem 36wos csövet tennél oda)

Novill

Igen a GU 10 csapos kerettel nem építhetõ be a konyhapult alá, a mosogató fölé. Nagyon jó fürdõszobai szekrénybe befúrva, mert a szekrény fölött elfér a vezeték és a kiálló rész. Nem tudom amit ajánlottál 3W-os milyen. Amivel én találkoztam GU 10-es, abban 3 led fénypont volt, teljesítményére már nem emlékszem. Valahogy kételkedem abban, hogy a 36W-os fénycsõ megvilágítási erõsségével felveszi a versenyt a led 3 W-os. Persze kérdés hány darab kerül beépítésre belõle. A mosogató fölé általában ledszalagot szoktam javasolni, ha ledet kérnek. A mini szpotokkal is találkoztam, melyek nem 12 V-osak voltak, áramgenerátor meghajtóval jól megvilágították a polcokat