Kémény vésése, védõcsõ vezetése kéményen

Indította savair, 2012. augusztus 11., 20:42:04 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Itt a fórumon is és mindennapi hétköznapi életben is nagyobb türelem szükséges ember társainkkal szemben.  A jó tanárnak is sok türelem kell, hogy a tanulót felkészítse a  szakmára.  De a tanuló sem sértődhet meg mindenért,mert akkor nincs előre haladás. Nap mint nap tanul folyamatosan az ember, olykor még a saját hibáinkból is.

JUVILL


Sajnálom a kollégát. Igaza van Novillnak. Lehettem volna türelmesebb.
Ettől függetlenül több olyan segítő szakmai választ kapott, mely vonatkozott mennyezeten történő áramköri vezetésre, nyomvonal áthelyezésre, ezeket viszont nem fogadta el, de mint laikus hozzászólásaiban elmarasztalóan írt azokról a szakemberekről, akik a fórumon olyan véleményt írtak, ami neki nem tetszett.
Mindennapi életben is találkozok hasonló esetekkel a megbízók részéről.
Amennyiben a szabványos szerelésről nem lehet meggyőzni, akkor sajnos elköszönünk egymástól.
Ha az ügyfél nem akar tudomást venni a szabványok előírásairól, azt nem érdemes győzködni sem itt, sem a köznapi életben.
De ne általánosítson, mert szakember és szakember között is van különbség.
Leírta, hogy mik a hőmérsékleti tapasztalatai, milyen nagyot kell kerülni, ha átépítteti...
És aki ezt szerelte milyen vizsgákkal rendelkezett.
Akkor is, most is azon a véleményen vagyok, hogy egy villanyszerelő mester ilyen hibát nem követett el 50 évvel ezelőtt sem.


wpetya

Akkor sem szabad megvésni, ha két sorban van a tégla? Csak a külső sort vésném, a belsőt nem. a téglák hosszanti irányban vannak rakva spórolásból. Gondban vagyok, mert csak falban vihetem, és a két szomszédos válaszfalon is van kémény, amik csak egy soros téglával vannak építve. Alaposan átnéztem, és csak ott tudnám elvinni a vezeték nyomvonalát.

980POWER

Tudtommal a padozatban való vezetékezést nem tiltja semmi, és padozatban átlósan is lehet vezetni, ha úgy kívánja, ellentétben a menyezettel. Át kell tervezni a nyomvonalakat.

wpetya

A parkettát nem engedik felszedni, mert az fel van újítva. A tulaj így vette a házat, és annyira félti a parkettát, hogy rossz szőnyeget terített le, arra hullámpapírt, majd  arra taposható fóliát tett. A padláson való elvezetés meg rizikós, mert vannak rágcsálók.

Üzenet összefûzve: 2014. december 21., 13:26:38 DÉLUTÁN

Az a baj, hogy nincs más alternatíva, vagy megvésem a kéményt, vagy a padláson viszem ahol rágcsálók vannak. A két szomszédos falon szintén vannak kémények, ráadásul egysoros téglával húzva. 

faxelektro

JÓ ESTÉT
                Vezettem ugyan ilyen kéményen bevésve kb 20-25 éve lépés álló gégecsőbe semmi gond nem volt soha.         Esetleg a padláson húzd be fémgégecsőbe azt csak a videa fogú rágcsálók tudják meg rágni...esetleg.

wpetya

Gázcsőbe, vagy fém gégébe fogom húzni, és a padláson viszem keresztül.

villanyvili

Idézetet írta: wpetya Dátum 2014. december 22., 14:33:35 DÉLUTÁN
Gázcsőbe, vagy fém gégébe fogom húzni, és a padláson viszem keresztül.

Érdekes ez a rágcsáló téma. '84-ben épült a ház, amiben lakom, a padláson a méretlen fővezeték Mű III-as védőcsőben van és eddig senki nem fanyalodott rá, pedig évekig ott szárítottuk a diót és igen sok rágcsáló tekintette lakhelyének a padlást.
Villmix Euro Kft. Debrecen

nyaki

Amíg van mit ennie a kis nyavajásnak, addig semmi gond. Ha éheznek, akkor nagyobb utat járnak be és közben unatkoznak és mivel a foguk állandó növésben van, folyamatosan koptatniuk kell, elvégre ezért rágcsálók. Ilyenkor szoktak mindenbe belekapni. ::)

Gyurmaúr(fi-relé)

Épp ezért házon belül javaslom a Ratimort, házon kívül, padláson a kis 2 lyukú dobozkát, melyet a profi rágcsáló irtó cégek csinálnak és helyeznek ki megfelelően pozícionálva. Nem kell elfogadni, hogy ez van, nálunk márpedig vannak rágcsálók, ha tetszik, ha nem, mert ahol van rágcsáló, ott előbb-utóbb  fertőzés,betegség is lesz!