Egész Délkelet-Európában egyre súlyosabb problémát jelent az áramlopás terjedése

Indította nova, 2012. augusztus 09., 14:59:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Ebben az a szép - legyen az Délkelet - Európában, vagy nálunk - hogy ehhez is kell egy bizonyos szaktudás.
Félreértés ne essék, ezt nem azért írom, hogy az illegális áramvételezés mellett lennék.


Novill

Valószínû az emberek fizetése, jövedelme és az energiahordozók ára nincs egyensúlyban. Ehhez jön az elhelyezkedési nehézségek is. Én sem támogatom az áramlopásokat, vagyis ellenzem. De a szolgáltatokat nem éri hosszú távon kár, mert eleve beépítik az árakba. Ezért a nagy tömeg jövedelmi viszonyához képest aránytalanul magasak az árak.

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

ELEKTOR-KALANDOR

Novill 18 évig voltam erőműves onnan tudom ,hogy a szolgáltató kb 4*-es haszonnal dolgozik.EZ IS LOPÁS!!!!Van miből 10%-os áramdíjcsökkentésre.

Novill

De az is lehet a 10% csökkenés mögött, hogy már nagyon sokan nem tudják fizetni az energia költségeket. Vagy csak ez is része a pénz szivattyúzásnak!

Gyurmaúr(fi-relé)

Gyerekek, az egész egyszerűen nonsencenek is kuriózum, hogy az Ny-Európai átlagbérek 1/6-ából kell(ene) az Ny-Európai energiaáraknál alsó hangon 15-20%-al drágább hazai áramot csengetni. Ez most, mint gazdaság-mérnök jelezném, bár ennek az összefüggésnek a felismeréséhez szerintem nem kell sem villanyászati, sem közgáz diploma, ehhez a józan paraszti is elég! Ezt az egész energetikai privatizációt horn elvtársék úgy cseszték el anno '95-ben, ahogy kell! Bár, attól tartok -és amennyiben ez így van, akkor az nem más, mint nettó hazaárulás- , hogy ezt nem véletlenül, merő balgaságból csinálták így! Nem véletlen, hogy !4, azaz négyes nap! alatt zajlott le a teljes hazai energetikai szolgáltató szektor privatizációja, teljes hírzárlat mellett, majd -emlékszem, mert akkoriban a kórházi ágyat nyomtam egy laza chrohn-al és egyfolytában szólt a rádió az ágyam mellett- olyan december közepén diadalittasan jelentették be, hogy sikerült túlteljesíteni a '95-re tervezett kb 400mrd-s privatizációs bevételt, mert olyan 600mrd lett a summa. Mindenki tapsikolt örömében, hogy "na, most aztán jönnek a tőkeerős nyugati szolgáltatók és hozzák a jó sok dellát, meg a know-how-t..." Ja, csak éppen arról hallgattak az illetékesek, hogy az éves beruházási és amortizációs rátán túlmenően egy teljesen megtisztított, nettó-nettó 8-10% hosszú távú profitrátát garantáltak számukra és nem írták elő nekik, milyen ütem szerint kell korszerűsíteni, fejleszteni, azaz teljesen rájuk lett bízva mind a közép, mid pedig a kisfesz hálózat, tokkal-vonóval! Mi a tuti buli, ha nem ez???

nyaki

Teljesen egyetértek veled és csak azért nem fűzök hozzá semmit, mert meghaladná e topik kereteit és talán ki is moderálnának. Azért egy szösszenet mégis: Az biztos, hogy minden ami itt történt, ...de tényleg minden, okkal és irányítottan történt és történik most is és ami a legszomorúbb az egészben, hogy minden itt élő őslakost birkának néznek, akit terelni lehet a vágóhídra. >:(


ELEKTOR-KALANDOR

Elég becsületes emberek dolgoznak náluk.Egyáltalán hogy mernek bemenni egy magánterületre a tulaj tudta nélkül.Kíváncsi volnék az áramszolgáltató dolgozóinak ki ellenőrzi az mérőórájukat?