Világítás A-Z-ig!

Indította krisz1986, 2012. március 30., 20:30:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Üdv!
500W-os fémhalogén vendéglőbe ??? Én nem is tudok ilyen teljesítményről, legfeljebb 400W-osról, ami a közelébe esik.  ::)
Egyáltalán, milyen magasan lennének azok a pilácsok?
Én úgy gondolom, hogy ha mindenképpen ilyen nagy teljesítményben gondolkodsz, akkor csakis indirekt világítás jöhet szóba, mert ekkora közeli fényáramot a szem már nem igazán tolerál direktben, meg aztán csak oldalfali direkt világításnál az árnyékosság nagyon erős lesz, különösen a lámpatesttől távolabb és a megvilágítás egyenletessége is nagy mértékben sérül.
A legjobb hatásfokú világítás meghatározása helyismeret nélkül nagyon nehéz. Néhány fényképpel talán előrébb lennénk.

tothgyula

Üdv!
Át kell ezt alaposan gondolni, nézegetni katalógusokat, stb. A fogyasztás szempont-e? Mert 5x400W=2kW ,ami nem kevés forintban! Másik kérdés a színdinamika. Irányítható legyen-e a lámpatest? LED-es lámpák szóba jöhetnek-e? Együtt kell-e kapcsolni vagy egyenként? De még számtalan buktató létezik, így ez nem egyszerű eset, persze nem kell megriadni tőle. Jó munkát.
TothGyula felülvizsgáló.

faxelektro

Jó estét
               Végül is felszereltem öt drb 2x36W Daniella de luxe márkájú pára és pormentes neont.
    A tulaj meg van elégedve jó fény van és nem fogyaszt sokat.