• Indukciós világítótestek 3 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Indukciós világítótestek  (Megtekintve 2983 alkalommal)

Elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Indukciós világítótestek
« Dátum: 2012. Május 25., 18:17:24 pm »
A ledek után megjelenõben vannak az indukciós (mágneses gerjesztésû) világító testek. Van-e valakinek ezzel kapcsolatos gyakorlati tapasztalatai, és az árai milyenek? Ténylegesen az egészségre valóban nem károsak, és energia takarékosok?

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
Re:Indukciós világítótestek
« Válasz #1 Dátum: 2012. Május 25., 18:41:21 pm »
Üdv!
Nincs új a nap alatt!
Az indukciós lámpatestek talán most kezdenek terjedni (?), mert a kezdeti licence jogokat a GE, mint az eszköz elsõ kitalálója és forgalmazója, anno levédte.
Én már ezelõtt, talán 10-12 évvel, forgalmaztam az indukciós elven mûködõ pilácsokat GENURA néven és a hozzá tartozó lámpatesteket, mint világítástechnikus, de nagyon drága volt és a kezdeti idõben, a hozzáfûzött reményeket sem váltotta be. Hosszú idõre eltûnt a piacról és talán most jutottak oda a fejlesztések, hogy a megfelelõ fénypor keveréket tudják használni úgy, hogy az élettartama és fényárama már bizakodásra adhat okot. Ehhez hozzá jöhetett még az is, hogy talán most tette elérhetõvé a GE a konkurensek számára is a szabadalmi leírásokat és így már más is tudja fejleszteni hivatalosan.
Na, majd meglátjuk mi lesz, mindenesetre én kíváncsian várom a fejleményeket, de ha ez tényleg kikerült a nagyvilágba, akkor rövid idõn belül a kínaiak elárasztanak vele minket.

Nem elérhető Szelei

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szelei talán lesz valaki.Szelei talán lesz valaki.
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
« Válasz #2 Dátum: 2012. Május 25., 19:00:26 pm »
Ezt találtam mint leírás a lámpáról.

Genura lámpa

GE Genura 23W

Felhasználók, akik megköszönték:

Elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #3 Dátum: 2012. Május 26., 06:29:12 am »
Ez úgy néz ki, mint a fénycsõ szerû lámpák. Argon gázzal van töltve és mágneses gerjesztéssel mûködik. Mindenesetre érdekes, hogy Tesla fejlesztése 1891 óta ( röpke 120 év) most jutott oda, hogy gyártani és forgalmazni kezdik. Úgy látom, hogy a genura nem argon gázzal van töltve. Ettõl még lehet ugyan indukciós lámpa. Állítólag a gyártása viszonylag olcsó. Félek attól, hogy a megtérülésbe beszámítják az egyre dráguló villamos energia költségét és ezért lehet, hogy úgy járunk mint a ledekkel, hogy viszonylag drágán árusítják. Vagy esetleg úgy járunk, mint a kompakt csövekkel nagy dics himnuszokkal vezették be a piacra. Most már arról beszélnek, hogy egyes változatait ki vonják a piacról. Mert szennyezik a környezetet és így az egészségre káros. Az alábbi linken találni néhány indukciós lámpát.
Fényforrás széria

Nem elérhető Könyves Kálmán

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • Könyves Kálmán nincsen befolyása.
« Válasz #4 Dátum: 2014. Október 02., 20:01:35 pm »
Látom, nem túl friss a téma, ma a főnököm rákérdezett, mi a véleményem az indukciós fényforrásokról, érdemes lenne e kipróbálni, hát nem sok minden jutott eszembe róla hirtelen.

http://www.villanyszaklap.hu/lapszamok/2011/november/1592-digitalis-magneses-indukcios-vilagitas-rendszerek

http://hu.wikipedia.org/wiki/Indukci%C3%B3s_l%C3%A1mpa

Ezeket a cikkeket találtam, meg valami olyasmi érzésem támadt, mint kb. 2 éve, mikor mindenki LEDet árult, de nem igazán meggyőző minőségben és formában.

Van valakinek friss tapasztalata, működés, szerelés, árak tekintetében? 

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #5 Dátum: 2014. Október 02., 20:19:35 pm »
Mióta a GE Genura lámpái befulladtak, azóta nem csak a boltokban, de még hírekben se látom se hírét, se hamvát.
Anno nagy jövőt jósoltak neki, de alulmaradt. A működési elvéből kifolyólag nem egy olcsó alternatíva, ráadásul én nem szeretném, ha egy több GHz-el üzemelő lámpa világítaná, a már úgy is ritka hajzatomat.

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #6 Dátum: 2014. Október 16., 12:28:17 pm »
Egyik ügyfelemnél energetikai felmérést készítek és az adatfelvétel közben nem, de a világítás összfogyasztás mérése közben kibukott hibás fényforások egyike pont egy genura lámpa volt. A felmért lakás 23db fényforrása befogja a teljes világítástechnikai palettát az 5 W/m-es LED sortól a 100W-os kommersz izzóíg (ez természetesen a WC-ben.) A genurát bemutatón vette "occó" promóciós féláron kb. 4500 forintért a baj csak az hogy én már arról tárgyaltam, hogy a legkorszerűbb hoszú élettartamú fényforrásokat fogom javasolni cserére. Hát ez lett volna az!

Nem elérhető Könyves Kálmán

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • Könyves Kálmán nincsen befolyása.
« Válasz #7 Dátum: 2014. Október 16., 19:55:40 pm »
Szervusz Endre! Érdekelne, hogy zajlik egy ilyen energetikai felmérés. Akár nyithatnánk egy külön témát is!

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
1 Válaszok
1294 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. Február 26., 23:20:41 pm
írta czapi
0 Válaszok
772 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. December 28., 20:35:17 pm
írta Tamás
16 Válaszok